Kızgınlığa mı Girdik Yoksa Bir Hastalığımız mı Var?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar,

Sevgili kedim Cookie bugün bir başka davranıyor. Devamlı sert bir sesle Miiiyaaaavvvv sesi çıkarıyor. Yere yatıyor etrafına yuvarlanıyor. Boynu dışında hiçbir yerini sevdirmiyor. Normalde benim yanımda hiç bu şekilde miyavlamaz, yalnız kaldığında ya da bir şey istediğinde miyavlar ama bugün bambaşka. Her yerde her şekilde miyavlıyor. Sesi kalın ve boğazdan. Yani ben öyle bağırsam boğazım acır o şekilde miyavlıyor. Arka ayakları üzerinde sürünüyor. Her yere sürtünüyor. Aşağıya iki adet video linki bırakıyorum (ekte işlenmiyor dosya boyutu nedeniyle) bakar mısınız? Kalçası yukarda ön patiler arkada geziyor bazen. Bazen de dilenci taklidi yapan köpek gibi davranıyor.

Bugün bu balık yemlerinden yerken yakalandı. Ne kadar yedi bilmiyoruz ondan dolayı olabilir mi onu da bilmiyorum. Suyunu düzenli olarak değiştiriyorum. Yem olarak Properformance yavru kuzu etli kısırlaştırılmamış kedi maması kullanıyorum. Yemi de bayat değil. Bir de yerde yatarken ya da sağa sola sürtünürken sırt kısmı arada sırada kasılıyor. Durum ciddi olabilir mi acaba daha önce böyle bir şey başına gelen oldu mu?

Şu an ben odamdayım o kocaman evde gezinmesi gerekirken miyav miyav ötüyor.

Video1
Video2

Not: Videoları bu konuyu açarken yüklediğim için Google sunucularında işlenmemiş olabilir bu nedenle de ön izleme yapamayabilirsiniz, indirme yapmanız gerekebilir.
Not2: Konuyu yanlış yere açmışsam affola.

Edit1:

Tüm patilerini tek tek kontrol ettim, bastırdığımda ya da okşadığımda herhangi bir acı tepkisi vermiyor. Aynı durum bacakları için de geçerli. Sırtını da okşadığımda ya da küçük küçük bastırdığımda acı sebepli bir kaçma ya da miyavlama gibi tepkiler vermiyor.

Edit2:

Eklemeyi unutmuşum kedim dişi.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Kızgınlığı girmiş muhtemelen.
Gerçi balık yeminden de olabilir. Herhangi bir yerinde kızarıklık vs var mı?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
siz severken vücudunun ön tarafını öne eğip arka tarafını kaldırıp ortaya cıkarıyor mu ?

bana kızgınlıga tam girmemiş gibi geldi videolardan. muhtemel 1-2 güne kızgınlıga tam girer.

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
siz severken vücudunun ön tarafını öne eğip arka tarafını kaldırıp ortaya cıkarıyor mu ?

bana kızgınlıga tam girmemiş gibi geldi videolardan. muhtemel 1-2 güne kızgınlıga tam girer.
Evet, kesinlikle kaldırıyor.

Edit: @Sinemelawen 10. Ayımız gireceğiz artık.

Son düzenleme:

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Aycl64, o zaman kızgınlığa girme belirtileri. Atlattıktan sonra bir sıkıntısı yoksa kısırlaştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.