Kitapseverler

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba;

Forumdaki üyelerimizin sevdiği kitapları paylaşıp değerlendirebileceği bir konu burası :)

Olumlu olumsuz yorumlarınızı görseller ile renklendirip bir de puanlarsak birbirimiz için faydalı paylaşımlar yapmış oluruz.

Kitaplar genel kategoride oldugu için hayvan temalı olmak zorunda değil. Müsadenizle ben başlıyorum :)

SPOILER YASAKTIR

Farklı Paylaşım oldugu sürece altalta mesaj yazmanız flood olarak değerlendirilmeyecektir.

MESİHİN KLONU - AŞKIN GÜNGÖR

2 bin yıl önce İsa çarmıha gerildi ve öldürüldü.
Müslümanlara göre orada öldürülen İsa değil, ona ihanet eden Yahudaydı. Sadece İsa görünümünde idi.
Hristiyanlara göre tanrının cocuklarının günahlarının bedeli olarak kendi oglunun çarmıha gerilmesine izin vermişti.

Peki 2 bin yıl önce çarmıhta mızrak saplanan Hz. İsa'nın kanını kutsal kadehte muhafaza ettiler ise?

2 bin yıl sonra bu kandan İsa'yı klonladılar ve esas sorun şu: Klonlanan İsa mı Yahuda mı?

Kimin inancı net cevabı veriyor.

Gerçekten cok ilginç ve başarılı bir kitap. Tavsiye ederim.

8,5 / 10

mess.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Hayır diyebilme sanatını okudum, ondan öncesinde ise “bu bir pipo değildir” okudum. 2020 yılı içerisinde oldukça fazla kitap okudum, yazdıklarım ise en son okuduğum kitaplar :)

Dünya klasiklerini sipariş etmiştim, ona başladım. Daha öncesinde Hayvan Çiftliğini okumuştum, umalım da 2021 yılı dolu dolu kültür sanat ile geçsin☺️🙏🏻

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
The Witcher serisini şiddetle tavsiye ederim. Özellikle fantastik tarzı kitaplar seviyorsanız.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ben de Türk edebiyatından bir kitap önereyim, 1800'lü yılların sonunda yazılmış hikaye kitabı olan Küçük Şeyler'i herkesin seveceğini düşünüyorum. Özellikle kedilerle ilgili olan hikayeyi tüm hayvanseverler gülerek okuyacaktır. :D
0001769139001-1.jpg

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Achille Mbembe'nin Zenci Aklın Eleştirisi kitabını öneririm. Siyahi insanların, insanlık tarihte yaşadığı sorunlar insanlığın utancıdır. Yaşananları öğrenmek ve bu konuda bilgilenmekte bence yerine getirilmesi gereken insanlık görevlerinden biridir.

Kitap, siyahi insanlara yüklenen zenci kimliğini ve siyahi insanın kendi özünün kimliksizleşmesini; Afrika'nın keşfiyle yaşanan siyahi insan ticaretini; siyahi insanların Amerika'nın kurulmasında ki payını ve beyazlar tarafından kandırılmasını; Afrika'da ki dini gelişimleri; Fransa'nın Cezayir sömürgesini ve soykırımını; Güney Afrika'nın özgürlüğe giden hikayesini ve 21.yüzyıla gelindiğinde dünyanın ırkçılıkta geldiği son noktayı anlatmakta. Bir bölüm hariç, okuması sürükleyici olan, insanlığın kirli yüzlerinden birini kavramak için okunması gereken bir kitap, tarihe ve felsefeye merakı olan arkadaşlara öneririm.

kitap.jpg

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Herkesin okumasını tavsiye edeceğim iki yazar var; İhsan Süreyya Sırma (tarih ile ilgili kitapları var) ve Hasan Ali Toptaş (edebi ve şiirsel romanları var)
Ve bir de güzel mesajlar veren, akıcı bir dille anlatılmış iki kitap var tavsiye edeceğim; Momo ve Fahrenheit 451
images (87).jpeg images (89).jpeg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Achille Mbembe'nin Zenci Aklın Eleştirisi kitabını öneririm. Siyahi insanların, insanlık tarihte yaşadığı sorunlar insanlığın utancıdır. Yaşananları öğrenmek ve bu konuda bilgilenmekte bence yerine getirilmesi gereken insanlık görevlerinden biridir.

Kitap, siyahi insanlara yüklenen zenci kimliğini ve siyahi insanın kendi özünün kimliksizleşmesini; Afrika'nın keşfiyle yaşanan siyahi insan ticaretini; siyahi insanların Amerika'nın kurulmasında ki payını ve beyazlar tarafından kandırılmasını; Afrika'da ki dini gelişimleri; Fransa'nın Cezayir sömürgesini ve soykırımını; Güney Afrika'nın özgürlüğe giden hikayesini ve 21.yüzyıla gelindiğinde dünyanın ırkçılıkta geldiği son noktayı anlatmakta. Bir bölüm hariç, okuması sürükleyici olan, insanlığın kirli yüzlerinden birini kavramak için okunması gereken bir kitap, tarihe ve felsefeye merakı olan arkadaşlara öneririm.

Ekli dosyayı görüntüle 4448

Bu kitap dikkatimi çekti mutlaka satın alıp okuyacağım.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu kitap dikkatimi çekti mutlaka satın alıp okuyacağım.
sanat ve edebiyatla ilgili bir bölümü var, biraz komplike anlatımı var o bölümün. onun dışında sular seller gibi okunuyor. kölelik ve siyahi insanların tarihini anlamaya çok yardımcı oluyor. sonlara doğru islamofobiyede değiniyor orası da önemli bir nokta. okursan üstüne konuşuruz çok hoş olur.