Kısırlaştırmadan sonra gözlenen değişimler

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

MALTİZ ANASI

Hayvansever
Kopek Dostu
herkese selam. bu konuyla ilgili internette yaptığım araştırmalarda hep benzer şeylerden bahsedilmiş ama bizim yaşadığımız durum biraz farklı.
köpeğimiz 2 gün önce kısırlaştırıldı. eve geldiğimizden beri suratımıza boş boş bakıyor. gel diyoruz gelmiyor. Kucağımla nereye koyarsam orada saatlerce duruyor yanımıza gelmiyor. Ameliyatın travması mıdır?yoksa hormanal değişim bu denli hızlı etkisini gösterir mi?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Hormonal değişimler ve ameliyat travması, her ikisininde olması çok normal. Zamanla düzeleceğine inanıyorum, peki daha önce alışık olmadığınız ne gibi tavırlar sergiliyor?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Geçirdiği ameliyattan dolayı size tavır alıyor olabilir. Size tepkisi nasıl?

MALTİZ ANASI

Hayvansever
Kopek Dostu
gel
Hormonal değişimler ve ameliyat travması, her ikisininde olması çok normal. Zamanla düzeleceğine inanıyorum, peki daha önce alışık olmadığınız ne gibi tavırlar sergiliyor?
gel dediğimde mutlaka gelirdi. şimdi sadece bakıyor. bi de mutfakta dibimden ayrılmazken evin bi köşesinde tek durabiliyor. belki de düzelecek haklısınız eşim gelince daha bi hareketlendi.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@MALTİZ ANASI, bu hareketlerin gayet normal olduğu düşüncesindeyim. Psikolojik olarak ağır dönemler geçiriyordur, birçok kişi hayvanların psikolojik sıkıntıları olur mu der ama çok fazla strese girebilirler. Zamanla düzeleceğine inanıyorum, absürt bir davranış sergiler ise direkt yazabilirsiniz.

MALTİZ ANASI

Hayvansever
Kopek Dostu
Geçirdiği ameliyattan dolayı size tavır alıyor olabilir. Size tepkisi nasıl?
tepkisi daha çok kayıtsızlık
@MALTİZ ANASI, bu hareketlerin gayet normal olduğu düşüncesindeyim. Psikolojik olarak ağır dönemler geçiriyordur, birçok kişi hayvanların psikolojik sıkıntıları olur mu der ama çok fazla strese girebilirler. Zamanla düzeleceğine inanıyorum, absürt bir davranış sergiler ise direkt yazabilirsiniz.
cevap için teşekkür ederim. kısırlaştırmadan sonra bu kadar dramtik değişim beklemiyordum dediğiniz gibi ameliyat travması da olabilir. veterinerde bensiz biraz bekledi belki de ondandır.

Son düzenleme: