Kısırlaştırma Sonrası Yaşadıklarım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi geçen hafta salı günü 2 dişi kedimi kisirlastirdim. Onlar
Onlar için de benim için de cok zorlu bir süreç :( Alexa kisirlastirma sonra enfeksiyon kaptı ve antibiyotik kullanıyoruz sürekli kusma ve ishal halinde. Pekmez'in yarası iyi durumda ve enfeksiyonluk bir durumu yok ama zamanında monte edilmiş televizyonu yerinden söken
Hayvan gitti 7-24 uyuyan bir şey geldi. Kendi kedimi tanıyamıyorum artık oyun oynasin diye uğraşıyorum lazerle falan tik yok. Birak da uyuyayım modunda hayvan. Psikolojik olarak çok kötüyüm ne zaman atlaticaz bunu ne zaman normale donucek bebislerim :((((

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
1 2 haftaya normale dönerler. Muhtemelen acıyacak korkusuyla kalkmiyordur yerinden. Kassandra'yi kısırlaştırma ameliyatindan hemen sonra sahiplendim ben. 1 hafta adam gibi yemek yemedi, su icmedi, sürekli uyudu. Şimdi sürekli hareket halinde 2.5 yaşında bir kızım var 😂
Hatta 20sinde bize gelişinin 2.senesiydi.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
1 hafta olmuş, lazerle oyun oynamaya zorlamayın hatta mümkünse lazer ile oynatmayın , zararlı.
Ben lazer i sadece girmemesi gereken yerlere girince çıksın diye kullanıyorum.

Kısırlaştırma sonrası birçok kedi eskisi gibi olmaz daha miskin olur, yani eski ruh haline dönmeme ihtimali yüksek. Daha sakin olacaktır.

Siz yine de 1 hafta önce kısırlaştırma operasyonu olmuş kediyi biraz kendi haline bırakın:D

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kedimde dişi, 15 gün sonra dikişleri söküldü 12-13 gün boyunca sürekli uyudu, yattı. Yemesi içmesi çok iyidi. Dikişleri sökülüp yakalığı çıkartıldıktan sonra aynen eskisi gibi hareketli hallerine döndü ve çok neşeli şuan. Yani korkulacak birşey yok iyileştiğinde eskisine dönücektir.

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Zaten hic ellesmiyorum da dediğim gibi cok fazla hareketli bi kediydi şimdi böyle görünce garipsiyorum bugün ilk defa deniyim dedim bakim hareket etcek mi diye yiyo içiyo uyuyo:( sakin olmasını da sevdim tabii içten ice :) önceleri cok yaramazdi nerede yapmaması gereken is Pekmez orada ama kilo alcak tombik olcak...
Benim kedimde dişi, 15 gün sonra dikişleri söküldü 12-13 gün boyunca sürekli uyudu, yattı. Yemesi içmesi çok iyidi. Dikişleri sökülüp yakalığı çıkartıldıktan sonra aynen eskisi gibi hareketli hallerine döndü ve çok neşeli şuan. Yani korkulacak birşey yok iyileştiğinde eskisine dönücektir.
Ay umarım öyle olur tabi biraz daha sakinlessin eski haline kiyasla:) kızgınlık dönemine girince kafama isemisti o haline dönmesin 🙄

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Zaten hic ellesmiyorum da dediğim gibi cok fazla hareketli bi kediydi şimdi böyle görünce garipsiyorum bugün ilk defa deniyim dedim bakim hareket etcek mi diye yiyo içiyo uyuyo:( sakin olmasını da sevdim tabii içten ice :) önceleri cok yaramazdi nerede yapmaması gereken is Pekmez orada ama kilo alcak tombik olcak...

Ay umarım öyle olur tabi biraz daha sakinlessin eski haline kiyasla:) kızgınlık dönemine girince kafama isemisti o haline dönmesin 🙄
Yok eski hali derken o anlamda söylemedim. Benim kedim kızgınlığa girmeden önce çok oynayan, sevecen, şımarık bir kediydi. Şimdi aynı o oyuncu kedi geri geldi. Kediniz eskiden sakin ise yine öyle olacaktır bazı kediler agresif olabiliyor her kedinin farklı karakteri var tabi.

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Yok eski hali derken o anlamda söylemedim. Benim kedim kızgınlığa girmeden önce çok oynayan, sevecen, şımarık bir kediydi. Şimdi aynı o oyuncu kedi geri geldi. Kediniz eskiden sakin ise yine öyle olacaktır bazı kediler agresif olabiliyor her kedinin farklı karakteri var tabi.
Aslaa sakin bir kedi değildi şimdi o kadar hareketsiz ki ondan endiselendim :) anladım demek istediğinizi

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yarası tamamen iyileşene kadar koşup oynamaması onun için çok daha iyi, dikişlerini patlatma ihtimali düşmüş olur. Yara tamamen iyileşene kadar sakin kalmaları onlar için çok daha iyi olur. Yara enfeksiyon kapmışsa iyileşmeleri bir ayı bulabiliyor. Bu dönemlerde kesinlikle oyuna teşvik etmemenizi öneririm, onun yerine bağışıklık güçlendirici sağlıklı besinlerle beslemeniz onlar için daha iyi olur.
Lazer de psikolojileri için çok zararlı bir oyun, oyun sırasında ödül maması kullanmıyorsanız oyunu kaybetmiş hissederler.

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Yarası tamamen iyileşene kadar koşup oynamaması onun için çok daha iyi, dikişlerini patlatma ihtimali düşmüş olur. Yara tamamen iyileşene kadar sakin kalmaları onlar için çok daha iyi olur. Yara enfeksiyon kapmışsa iyileşmeleri bir ayı bulabiliyor. Bu dönemlerde kesinlikle oyuna teşvik etmemenizi öneririm, onun yerine bağışıklık güçlendirici sağlıklı besinlerle beslemeniz onlar için daha iyi olur.
Lazer de psikolojileri için çok zararlı bir oyun, oyun sırasında ödül maması kullanmıyorsanız oyunu kaybetmiş hissederler.
Yarasinda bir enfeksiyon yok sadece vücut direnci dusunce narkoz ile enfeksiyon kapmış dedi veteriner. Titremesi de hayli azaldı antibiyotigin dozunu düşürünce kusmasi da geçti. İyiye gidiyoruz sonunda. Lazerin tehlikeli olduğunu bilmiyordum.. Zaten uyuyolar hep ben de sizlerden gelen yorumdan sonra rahat bırakmaya karar verdim hiç ellesmiyorum birlikte full uyuyoruz :)

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Lazerle oynamanın ne gibi zararı olabilir acaba ? Ona göre oynatmayacağım.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Lazeri bir av gibi düşünün, devamlı yakalamaya çalışıyor ama hiçbir zaman yakalaması mümkün olmuyor. Bu da zamanla onun avcılık içgüdüsünü zedelemeye başlıyor, yakalayamadığı için her oyun sonunda kendini başarısız sayıyor. Eğer lazer kullanılacaksa lazerin tutulduğu yere ödül maması bırakılabilir ve bu şekilde enerjisini atması sağlanabilir. Kendini başarılı sayabileceği bir şey elde etmediği sürece lazerle oynatmanın faydadan çok zararı olur. 🐾

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu bilgi beni nedense kahretti lazeri çöpe atmaya gidiyorum :(

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
O kadar paniklemeyin, düzenli ve uzun süreli oynatınca sıkıntı.
Ben hala kullanırım, 2 kedi olunca kavga , yaramazlık, girmemesi çıkmaması gereken yerlerden fiziki mudahele yapamıyorsam lazer ile ortalığı dizginliyorum :D