kısırlaştırma sonrası komplikasyonlar

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ilkyazt

Hayvansever
Kedi Dostu
1.5 yaşında ki kedimi 1 hhafta önce kısırlaştrdım herşey normal yemesi içmesi eskisi gibi obur ve hareketli ameliyatın 4.günü dikiş yerinden iltihap gelmeye başladı ve antibiyotik iğne tedavisine başladık yakalık olmadığı için sürekli yalıyordu yarasınıı bu sabahta sanırım dikişini çekiştirmiş olacak ki tek bir dikiş kalmış ve yarası açılmış tekrar veterinere götürdüm iltihap kalmadığını hareketlrinin ve yeme içmesinde sorun olmamasını da göz önün de bulundurarak korkulacak bir durum olmadğını söyledi bir nebze içim rahat etti ama bir nebze en azından iltihap kurumuştu...Yakalık takıldı açık yara olduğu için bandaj takmak doğruolmaz dedi antibiyotik kremle iyileşeceğini sakin kalmamı söyledi sizlerden de tecrübelerinizi almak isiyorum lütfen yardımcı olur musunuz

Son düzenleme:

ilkyazt

Hayvansever
Kedi Dostu
şuan bu şeklde temizleyip teramicyn ve fito krem sürüyorum

Ekli dosyalar

• B1E962D2-9091-4D25-8673-B958D57F2393.jpeg
    B1E962D2-9091-4D25-8673-B958D57F2393.jpeg
    242.7 KB · Görüntüleme: 1,000

Miu

Hayvansever
Kopek Dostu
Çok geçmiş olsun, en kısa sürede toparlar umarım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok geçmiş olsun öncelikle, konuyu kedi hastalıkları ve tadavi kategorisine taşıdım. Tecrübeli arkadaşlar destek olacaklardır.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@ilkyazt, yapanlar mutlaka olacaktır, aktif üye sayımız son dönemlerde biraz düşüş sağladı ama yeniden toparlanıyoruz o nedenle çok az da olsa geç dönüşler olabilir ama sağlam yetkililerimiz/üyelerimiz en doğru şekilde yorum yapacaklardır.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Veterinerinizin kediniz için en doğrusunu söylemiş. Ek olarak yapmanız gereken bir şey yok. Yalnızca yaranın yeniden açılmaması konusunda hassasiyet göstermelisiniz. Söylediğiniz kremleri veteriner önerdiyse kullanmanızda bir sakınca yok.

ilkyazt

Hayvansever
Kedi Dostu
Veterinerinizin kediniz için en doğrusunu söylemiş. Ek olarak yapmanız gereken bir şey yok. Yalnızca yaranın yeniden açılmaması konusunda hassasiyet göstermelisiniz. Söylediğiniz kremleri veteriner önerdiyse kullanmanızda bir sakınca yok.
Teşekkür ederim fazlaca hareketli dolap üstlerin de geziniyor bir yere kadar hareketlerini kısıtlayabiliyorum 1 kedim daha var ayırdığım zaman ikisi arasın da problem oluyor bu yüzden aynı ortamdalar sanırım yarası kapanana kadar ben hasta olacağım :(

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Güçlü bir bağışıklığa sahipse yarası çok geçmeden iyileşecektir. Bu zamanlarda beslenmesine, üşütmemesine dikkat edin. Diğer kedinizin yaraya zarar vereceğini sanmıyorum :)

ilkyazt

Hayvansever
Kedi Dostu
bu arada derisi henz birbirine yaıpışık değil resim de o şekil de çıkmış

ilkyazt

Hayvansever
Kedi Dostu
Güçlü bir bağışıklığa sahipse yarası çok geçmeden iyileşecektir. Bu zamanlarda beslenmesine, üşütmemesine dikkat edin. Diğer kedinizin yaraya zarar vereceğini sanmıyorum :)
elizabethle görünce asabileşir diye düşünmüştüm çünkü normal de asabi bir kedi kendisi :) ama takmadı bilee

Miu

Hayvansever
Kopek Dostu
bu arada derisi henz birbirine yaıpışık değil resim de o şekil de çıkmış
Benim bundan önceki köpeğimde de böyle bir kısım tam yapışmamış deri vardı kısırlaştırıp dikişler alındıktan sonra. Kendi kendine kaynamıştı.

ilkyazt

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim bundan önceki köpeğimde de böyle bir kısım tam yapışmamış deri vardı kısırlaştırıp dikişler alındıktan sonra. Kendi kendine kaynamıştı.
inşallah kaynar delliye döndüm resmen