Kısırlaştırma Operasyonu Sonrası Kedilerde Karakter Değişimi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Genel olarak operasyon sonrası kedilerin daha uyuşuk oldugu, daha farklı davrandıgı söylenir.

Benım 5 gun oldu daha, hormonsal değişimler daha olmamıştır diye düşünüyorum belki operasyonda evden ayrı kaldıkları içindir ancak kedilerim ameliyattan 24 saat sonrası hareketlilik olarak tamamen aynı duruma geldiler.

karakter olarak ise ikisi de aşırı kendini sevdirir moda girdi. Luna üstümde uyumak ıcın ya da yanımda uyumak ıcın yalvarıyor resmen. Lucy ise benden kacardı, yanıma bile gelmezdi simdi evde ben nereye o oraya peşimde dolaşıyor bana şirinlikler yapıyor takla falan atıyor oynayım onunla diye. Hele eşim evdeyse aman aman resmen hayvan kimin peşinden dolansam diye koştururken yoruluyor :D :D

Sizin kedinizde nasıl değişiklikler gözlemlediniz?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Lucynin kendini sevdirmeye başlamasına o kadar sevindim ki.. Resmen sen anlattıkça ben üzülüyordum. :D Umarım hiç değişmez bu huyu.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Lucynin kendini sevdirmeye başlamasına o kadar sevindim ki.. Resmen sen anlattıkça ben üzülüyordum. :D Umarım hiç değişmez bu huyu.
herseyın bı ayarı var bu seferde ayarsız derecede tutkuyla baglandı hayvan :D

sıyah zaten, ustune basıcam dıye ya korıdorun ısıklarını acık tutuyorum ya da yavas yavas yuruyorum :D

KBRAACKZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Sizin adınıza çok sevindim gerçekten. ☺️Darısıda bizimkine İnşaÂllah o sevdirmelerin, insan kendinden şüphe ediyor bir şey mi yapıyorum ki bu hayvan bana yaklaşmıyor diye 😅

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok sevindim Lucy'nin sevdirmesine. Benim kedimde açıkçası pek değişim gözlemlemedim sanki bir tık daha sevdiriyor kucağa geliyor ama eskidende öyleydi. Tek fark tabi artık apartmanda özgürce dolaşıyor dışarıya kaçmak istemiyor.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Güncelleme :)

Luna normale döndü, öncekınden pek farklı değil.

Sadece Luna ve Lucy 'nin metobolizma saati devreye girdi aksam 11 oldugu anda başlıyorlar koşturmaya.

Ancak Lucy ciddi anlamda değişti. Sabahtan aksama kuşlarla konusuyor cama cıkıp. Sürekli kuş sesi cıkartıyor.

1 saat ilgilenmezsen aglamaya baslıyor hemen yerlere atıyor küsüyor.

Zaten ayak altında dolanıyordu sureklı, birkaç gündür de gece bizi uyandırıyor. Yatak odasının kapısına gelıp kapıyı acmaya calısıp ağlıyor sürekli. Özellıkle sabah 6 da eşimin kalkma saatini ve 8de benim kalkma saatimi ögrenmiş tam o saatlerde geliyor.

Odaya aldıgımda Luna yalnz kaldıgı ıcın aglıyor, Lucy bizle uyur ama Luna yerınde durmuyor. Bu nedenle ağlamaya çözüm bulamadım :D