Kısırlaştırma İşlemini Ne Zaman Yapmalıyım?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba yine ben. :) 10 aylik 2 kedimi aynı anda kisirlastirmak mi daha iyi olur yoksa 1 hafta arayla mi yaptırayım, düşünceleriniz nelerdir?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
benımde 2 kedim var, veteriner birbirlerini yalama ihtimali nedeniyle daha cok dikkat edilmesi gerekeceğinden 2sini aynı anda kısırlaştırmanın daha iyi olacağını söyledi.

2 -3 aya bende aynı anda yaptıracagım.

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok teşekkür ederim yanıtınız için, ben de öyle düşünmüştüm ama birkac kişi arayla yaptır diyince tedirgin oldum.. Yanlış konu başlığı ve konu icin de özür dilerim :(

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Pekmez, özürlük bir durum yok, lütfen :) Konu başlığını konuya göre özetliyoruz çok kısa kelimelerde ve bazen yanlış yere açılıyor doğru kategoriye taşıyoruz insanlık hâlidir böyle şeyler :)

Konu açmaktan çekinmeyin, dilediğiniz her soruyu uygun kategoriye sorabilirsiniz, mesaj atabilirsiniz hiç sorun değil :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sıkıntı değil merak etmeyin :)

arayla yaptırmanın pek bir iyi yanı yok bence. iyileşmiş kedi ötekini sürekli yalamak ve temizlemek isteyecek, oyun oynamak isteyecek.
Bu sefer bence 2 tarafta strese girer.

aynı anda kısırlaştırıldıgında en azından anestezi etkisi ile 1-2 gün birbirlerine ellemezler, kimi kedilerde iyileşme süreci boyunca sakin ve hareketsiz olurlar.

Böylece 2 kedinin birbirinin dikişlerine zarar verme ihtimali azalır.

Hele bir de benimkiler gibi birbirine bagımlı 2 kediniz var ise, diğeri yarı baygın yatarken ötekisi evi ayağa kaldırır kardeşime naptınız diye :D