KISIRLASTIRMA AMELIYAYI SONRASI KEDIMDE İŞTAHSIZLIK

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Bazik

Hayvansever
Kedi Dostu
dişi kedimi geçen gün kısırlaştırma için veteriner klinigine götürdük. Başlarda her şey normaldi. Ameliyattan sonra veterinerimiz bize kısırlaştırma olmadığını organlarını yağ kaplamış olduğunu bu nedenle kısırlaştırma yapadıklarını söylediler. Kedimiz uyandıktan sonra eve geldik. Ilk bir kaç saat evin içerisinde dolaştı. İki defa tuvaletini yaptı. Fakat ne bir şey yedi ne de içti. Bu an itibariyle yaklaşık olarak 3 gündür kendi başına hiç bir şey yemiyor içmiyor da. Ben şırınga ile mama ve su vermeye çalışıyorum. Sürekli kusuyor ilk zamanlar beyaz köpük şeklinde kusuyordu ama bu sabah midesinde hiçbir sey kalmadığı için sadece öğürmeye başladı. Bugün veterinere gittik dikislerdinde bir problem olmadığını söyledi, kusmasını engellemek için bir iğne yaptı. Ve yemek yemesi için bir ilaç verdi ilacı iki defa verdim 6 saat ara ile yine kendi başına yemedi. Ben şırınga ile vermek durumunda kaldım. Çok halsiz. Kedim belirlediği üç yer var oralara girp duruyor. Kafasını su tasına koyuyor ama içmiyor ya da içemiyor.

Son düzenleme:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Anestezi nedeniyle böyledir büyük ihtimal.

birkaç gün sürüyor düzelmesi. üstüne bir de böyle bi operasyon travma yapıyor.

yaş mama seviyor ise yaş mama verin, daha kolay yer ve dışkılar

Bazik

Hayvansever
Kedi Dostu
Anestezi nedeniyle böyledir büyük ihtimal.

birkaç gün sürüyor düzelmesi. üstüne bir de böyle bi operasyon travma yapıyor.

yaş mama seviyor ise yaş mama verin, daha kolay yer ve dışkılar
En sevdiği yaş mamalarıni ödül mamalarını verdik ama yemedi. Mecburen şırınga ile veriyoruz mamayi ve suyu. Tam 3 gündür hiç tuvaletini yapmadı. Bugün veterinere gittik serum verdiler. Biraz hareketlendi gibi ama hala kendi yemek yemiyor, su içmiyor ve tuvaletinide yapmadı hala.

aselhan

Hayvansever
Kus Dostu
Organ yağlanması sebebiyle kısırlaştırma yapamamak olayını ilk kez duyuyorum, bence başka bir veterinere daha gidip durumu anlatın ve görüşünü alın.
Beslenmesi içinse bir süre en sevdiği yaş mamalarla besleyin, şırıngayla ağzının yan tarafından sıkıp besleme yapabilirsiniz, çok geçmiş olsun.

Bazik

Hayvansever
Kedi Dostu
Organ yağlanması sebebiyle kısırlaştırma yapamamak olayını ilk kez duyuyorum, bence başka bir veterinere daha gidip durumu anlatın ve görüşünü alın.
Beslenmesi içinse bir süre en sevdiği yaş mamalarla besleyin, şırıngayla ağzının yan tarafından sıkıp besleme yapabilirsiniz, çok geçmiş olsun.
Malesef kızımızı bugün kaybettik...😔

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Başınız sagolsun, nasıl bir sacmalıktır bu.

O veterineri şikayet edin, başkalarının da başını yakmasın :(