kısırlaştırılmış kedim kelkiniyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

patates16

Hayvansever
Kedi Dostu
bu sabah bir yarım saat kadar önce aniden coşmaya başladı ve ardından yatağa gelip yorgan üstünden çiftleşmeye çalışırcasına kelkinmeye başladı, hafif bir kelkinme değil baya çabalıyor yani 15 dakika kadardır bunu yapıyor. ilk defa oldu, internette bakınca tümör olabileceğini ya da bazı kedilerin bunu içgüdüsel olarak yaptığını okudum ama sizin de görüşlerinizi almak istedim

veteriner önermeyin lütfen paramız yok, bilgi vermek gerekirse şu an 2.5 yaşında ve onay istercesine bana bakıp miyavlıyor :D
dışardan gözüken bir sorun yok yiyor içiyor s*çıyor oynuyor yani ama yine de bi korktum

Elif çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Çiftleşecek bir eşi yoksa yorganla çiftleşmeye çalışabilir.Kısır kediler de kızgınlığa girebiliyor eğer böbrek üstü bezlerden yoğun hormon salıgılanabiliyorsa.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer kızgınlık dönemine girdikten sonra çiftleştirirseniz az ihtimalde olsa kediler yine kızgınlığa girebilir. Bunun yaşanmamasını istiyorsanız kediniz kızgınlığa hiç girmeden kısırlaştırmalısınız. Ben kısırlaştırdığımdan beri kızgınlığa girmedi kedim.