Kısırlaştırılmış kedi normal mama yer mi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

FatihBakan

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar dün erkek kedimi kısırlaştırdık. Veteriner anneme kesinlikle normal mama vermeyin idrarını yapamaz demiş internetten araştırdım normal mama verenler de var. Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum normal mama versem sıkıntı olur mu, ayrıca kısırlaştırılmış mama olarak veteriner anneme pro plan sterilised somonlu önermiş ama yine internette araştırdığımda pro plan kesinlikle almayın diye yazanları gördüm. Ne yapmam gerek arkadaşlar kedinin sağlığı için en iyisi hangisidir?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer elinizde yetişkin kedi maması varsa bitene kadar kullanabilirsiniz ancak sürekli olarak yetişkin kedi maması kullanmak hem obeziteye hem de üriner hastalıklara yol açabiliyor. Kısırlaştırılmış mamaların tek farkı daha az yağ ve protein oranına sahip olmasıdır.
Proplan'ı ben de tavsiye etmiyorum. Eğer şu anki mamasından memnunsanız aynı markanın kısırlaştırılmış çeşidini de kullanabilirsiniz.

FatihBakan

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer elinizde yetişkin kedi maması varsa bitene kadar kullanabilirsiniz ancak sürekli olarak yetişkin kedi maması kullanmak hem obeziteye hem de üriner hastalıklara yol açabiliyor. Kısırlaştırılmış mamaların tek farkı daha az yağ ve protein oranına sahip olmasıdır.
Proplan'ı ben de tavsiye etmiyorum. Eğer şu anki mamasından memnunsanız aynı markanın kısırlaştırılmış çeşidini de kullanabilirsiniz.
Teşekkür ederim veteriner anneme eğer normal mama verirseniz böbrek taşı falan çıkar demiş ondan sorayım dedim. Kısırlaştırılmış bir mama alıp normal mamayla karıştırıp versem sıkıntı olmaz dimi?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Geçiş aşamasında bu şekilde besleyebilirsiniz.2 aydan fazla süre yetişkin kedi maması kullanmanızı önermem.