Kısırlaştırılmış Kedi Maması Tavsiyesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Can

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar kısırlaştırılmış yetişkin bir kedi sahibiyim. Şuan Lider Pet Food. (liderpet.com.tr) firmasına ait kuru mama çeşitlerini kullanıyorum ve bitmek üzere olduğundan yeni bir mama arayışına girdim.

Fiyat/kalite anlamında tavsiye ettiğiniz herhangi bir firma/marka mevcut mu?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Can merhabalar, çok fazla hayvansever ND marka kedi mamalarını tercih ederken diğer hayvanseverler de pro planı çok seviyor. Bu konuda size en iyi bilgiyi mama uzmanımız olan @socrabbit hanımefendi verecektir.

• Beğen
Tepkiler: Can

Menarertunc

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba arkadaşlar kısırlaştırılmış yetişkin bir kedi sahibiyim. Şuan Lider Pet Food. (liderpet.com.tr) firmasına ait kuru mama çeşitlerini kullanıyorum ve bitmek üzere olduğundan yeni bir mama arayışına girdim.

Fiyat/kalite anlamında tavsiye ettiğiniz herhangi bir firma/marka mevcut mu?
Nd yi çok duydum ama bir hayvanım yok henüz emin oldugumda bir köpek ya da kedi alıcam inşallah barinaktan. Ama kedisi olan tanidiklarim Nd yi çok övuyorlar. Fiyatı çok pahalı ama. Sadece fikir olsun diye yazayım dedim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Wildfield önerebileceğim en kaliteli kuru mamadır. İçeriğinde sadece et kullanılıyor yani kedinize zarar verebilecek hiçbir katkı maddesi yok içinde. Fiyatı da buna göre tabii.
Benim tercih ettiğim ve tavsiye ettiğim beslenme türüne göre happy tail adlı orman bakanlığı onaylı Türk mama markasını tavsiye ederim.
Orta kalite düşünüyorsanız Profine,
Düşük kalite içinse Dr. Sacchi tavsiye edebilirim.

Misgene07

Hayvansever
Biz ND den çok memnun kaldık ama fiyatı gerçekten pahalı. Bütçeniz uygun olmazsa alternatif olarak Matissa da tavsiye edilebilir. Matissa da yine ND ile aynı firma yani farmina tarafından üretiliyor. İçerik olarak da güzel. Fiyat olarak da ND den biraz daha uygun. Düşünün derim. Liderpet reFlex ve Spectrum üretiyor. Bu mamalar 3 yıldızlı mamalar,proplan ve Royal canin 4 yıldızlı,ND acana orijen gibi mamalar 5 yıldızlı kıyaslama yapabilirsiniz 😺

Ayşe28

Hayvansever
Henüz kısır değiller ama kısırlaştırdığımda royal caninin kısır mamasını kesinlikle almayacağım. arkadaşımın kedisi resmen kel oldu o mamadan sonra

Kullanılmıyor

Hayvansever
Wildfield önerebileceğim en kaliteli kuru mamadır. İçeriğinde sadece et kullanılıyor yani kedinize zarar verebilecek hiçbir katkı maddesi yok içinde. Fiyatı da buna göre tabii.
Benim tercih ettiğim ve tavsiye ettiğim beslenme türüne göre happy tail adlı orman bakanlığı onaylı Türk mama markasını tavsiye ederim.
Orta kalite düşünüyorsanız Profine,
Düşük kalite içinse Dr. Sacchi tavsiye edebilirim.
Felicia ve matisse hakkında ne düşünüyorsunuz acaba 🤭

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Felicia ve matisse hakkında ne düşünüyorsunuz acaba 🤭
Felicia'nın içinde ete dair hiçbir şey yok yalnızca malzemenin proteinini koymuşlar içine ancak Matisse de %10-20 arası et bulunuyor. Matisseyi tercih ederim lakin içinde çok fazla yapay madde olduğunu düşünüyorum.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Josera markasının mamasını benim kızım çok sevdi. Maspet gıda firmanın tedarikçisi. Gayet kaliteli görünüyor. Wildfield muhteşem ama çok pahalı. Matisseyi nd üretiyor yan ürünü diyebiliriz. Hiç kullanmadım. Çok pahalı düşünmüyorsanız blindik mamaları tercih edebilirsiniz proplan gibi. Kullanan arkadaşlarım advance mamanında çok iyi olduğunu söylüyor.

Kullanılmıyor

Hayvansever
Felicia'nın içinde ete dair hiçbir şey yok yalnızca malzemenin proteinini koymuşlar içine ancak Matisse de %10-20 arası et bulunuyor. Matisseyi tercih ederim lakin içinde çok fazla yapay madde olduğunu düşünüyorum.
İşte aynen o yapaylıktan ötürü değiştirmek istiyoruz biz de suan felicia basladık ama bilmiyorum :/

dilasirvan

Hayvansever
Kedi Dostu
Acana, Orijen gibi en iyi markaların kısır maması yok mesela. Kilo problemi yoksa normal mama da verebilirsiniz. Ben nd den memnunum

Kullanılmıyor

Hayvansever
Benim kediler kısır ama ben balıklı veriyorum kısır değil, ölçüsüne göre verdiğim ve kilo sorunları olamadıkları için. Kilo almaya meyilli ise 2 cesit var kısırlı zaten rotasyonlu kullanabilirsiniz
bizimkinin var biraz kilosu ya o yüzden normal vermek riskli olur ama kısırda da tavukla bıldırcın var balıklı olsa keske