Kısırlaştırılmış Kedi Maması Tavsiyesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ebru Güzelyurt

Hayvansever
Rahatsız ve tedavi süresinde çok canlarımız var oldu da.bagaisikligi güçlendiriyor .besleyici ve tedavi sürecinde en etkili iyi mamalar gerçekten iyi .PRO PLAN .ama FİYATI PAHALI ve besleme açısından çok iyi etkili... ilesme sürecinde en etkili olan mama VET LİFE fiyatı uygun ve severek yiyor. nerdeyse hepsi ..

Jojubu

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence hususi kisirlastirilmis mama basliginda almaniza gerek yok. Ben kisirlastirilmis kedime royalin fit 32 mamasini kullaniyorum. Konyadaki bircok hekim de kisirlastirilmis basliginin rant amacli oldugunu halbuki icerisindeki degerlerin hemen hemen ayni olduğunu bildirdi.. onun icin ben hic kisirlastirilmis kullanmadim hep diyet mama verdim.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence hususi kisirlastirilmis mama basliginda almaniza gerek yok. Ben kisirlastirilmis kedime royalin fit 32 mamasini kullaniyorum. Konyadaki bircok hekim de kisirlastirilmis basliginin rant amacli oldugunu halbuki icerisindeki degerlerin hemen hemen ayni olduğunu bildirdi.. onun icin ben hic kisirlastirilmis kullanmadim hep diyet mama verdim.
Söylediğiniz fit32 zaten kilo aldırmayan bir mama aksine fit yapıyor mantıklı bir seçim olmuş.

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba. Yeni bir başlık açarak konu kirliliği yaratmak istemedim. O yüzden bu başlığa yazmak istedim.

Benim 3 tane kısır kedim var. İlk başlarda Royal Canin Fit32 veriyordum ancak fiyatları uçtu gitti. 3 kedi olunca da başa çıkmakta zorlandım. Sonradan daha uygun fiyatlı Golosi kedi maması aldım ancak içime pek sinmedi. Zaten bir tanesi idrar kesesinde taş oluşması sebebiyle ameliyat da olmuştu. Tekrar taş oluştu şüphesiyle geçen gün veterinere götürdüm ancak bir şey çıkmadı.

Sonuç olarak uygun fiyatlı olsun diye uygun içerikli mama aldım ama hastalık olunca yapılan kardan fazlası tedaviye gidiyor, yanında gelen can sıkıntısı ve üzüntü de cabası.

Bu sebeple kaliteli bir "kısır kedi maması" arıyorum. Aslında ProPlan alacaktım ancak mamaları araştırırken Royal Canin, Felicia ve N&D markalarını da gördüm. 3 aşağı 5 yukarı fiyatları benzer ama doğru tercih yapmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Not: Veteriner hekimim, tavuklu olduğu için Royal Canin'i önermedi, onun yerine somonlu ProPlan almamı tavsiye etti. Advance iyi ama fiyatları uçtu dedi. Felicia da bir tık aşağı, bütçeye uygun dedi. N&D ise tavuklu&narlı olarak bulunuyor (az tahıllı ve tahılsız - aralarında 70 tl var). Aslında N&D ProPlan'dan daha ucuz ama tavuklu olması sorun olur mu bilemedim. Bir de tahılsız mı yoksa az tahıllı mı tercih edilmeli emin olamadım. Kısacası toplamda 6 seçenek var:
  1. N&D az tahıllı, tavuklu narlı
  2. N&D tahılsız, tavuklu narlı
  3. ProPlan somonlu
  4. Felicia
  5. Royal Canin
  6. Advance
Hangisini seçmeliyim?

Teşekkürler

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz nd balkabakli bıldırcın etli alıyoruz çok da memnunuz. Ama onun büyük boyu yok maalesef 1.5kg olarak satılıyor. 1 paket size 13 gün yeter o da 100lira. Ayda 250 lirayi gözden çıkarmanız lazım. Tavuklu bir süre sonra alerjiye yol açtığı için önerilmiyor.

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz nd balkabakli bıldırcın etli alıyoruz çok da memnunuz. Ama onun büyük boyu yok maalesef 1.5kg olarak satılıyor. 1 paket size 13 gün yeter o da 100lira. Ayda 250 lirayi gözden çıkarmanız lazım. Tavuklu bir süre sonra alerjiye yol açtığı için önerilmiyor.

Teşekkürler ilginize.

O mamayı gördüm ama 1.5 kg üstü olmayınca listeme eklemedim. Evde 3 kedi olunca başa çıkmak zor olacak maalesef.

Aslında N&D almak istiyorum ama tavuklu olması düşündürüyor. Bu gidişle ProPlan en iyi seçenek olacak gibi görünüyor. Felicia filan fiyat olarak uygun ama artık hayvanlara biraz daha kaliteli mamalar vermek istiyorum.

Jojubu

Hayvansever
Kedi Dostu
Royal canine dvm edin bence.. benim evimde 7 kedi var ve 10kg aldgmda aylarca yetiyor.. sizin sayiniz az oldgndan 4 5 ay rahat yetecektir..

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Royal canine dvm edin bence.. benim evimde 7 kedi var ve 10kg aldgmda aylarca yetiyor.. sizin sayiniz az oldgndan 4 5 ay rahat yetecektir..

İlginize teşekkür ederim.

10 kg mamanın bize 5 ay yetmesi mümkün değil. Golosi 20 kg mama en fazla 4 ay gidiyor. Royal Canin Fit32 15 kg da zaten 3 ay gidiyordu.

Royal Canin seçenekler arasında ama veteriner tavuk içeriğinden dolayı önermedi. Listeye yazdım ama açıkçası listenin sonunda (kilo fiyatı olarak diğerleri ile aynı ancak 15 kg olduğu için en pahalısı).

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İlginize teşekkür ederim.

10 kg mamanın bize 5 ay yetmesi mümkün değil. Golosi 20 kg mama en fazla 4 ay gidiyor. Royal Canin Fit32 15 kg da zaten 3 ay gidiyordu.

Royal Canin seçenekler arasında ama veteriner tavuk içeriğinden dolayı önermedi. Listeye yazdım ama açıkçası listenin sonunda (kilo fiyatı olarak diğerleri ile aynı ancak 15 kg olduğu için en pahalısı).
Merhaba, farklı bir başlık açarsanız içerikleriyle beraber birçok mama önerebilirim. Hepsini buraya atarsam başlık konusundan sapmış olacak. Bütçeniz ve kedilerinizin mama geçmişini anlatan bir başlık size en iyi şekilde yardımcı olmamı sağlar.

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, farklı bir başlık açarsanız içerikleriyle beraber birçok mama önerebilirim. Hepsini buraya atarsam başlık konusundan sapmış olacak. Bütçeniz ve kedilerinizin mama geçmişini anlatan bir başlık size en iyi şekilde yardımcı olmamı sağlar.

Tabi ki, hemen açıyorum. Çok teşekkürler

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben Royal caninin kısır kedi mamasından çok memnunum kakanın biraz kokması dışında tüy dökümü durdu çok çok az elime gelmiyor artık tüylerimiz ipeksi oldu kilo aldı bayağı memnunum mamadan.

Paşa bey

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba kedimi kısırlaştırdım. O günden beri proplan tavuklu kısırlaştırılmış mama kullanıyorum. Başlarda kedim iştahlı yedi. Ama şimdi çok iştahlı yemiyor. Hatta hiç yemiyor. Mamasını değiştirmeyi düşünüyorum. Acana strelisied tavukluya geçmeyi düşünüyoruz. Tavsiye edermisiniz. Kullananan varmı?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba kedimi kısırlaştırdım. O günden beri proplan tavuklu kısırlaştırılmış mama kullanıyorum. Başlarda kedim iştahlı yedi. Ama şimdi çok iştahlı yemiyor. Hatta hiç yemiyor. Mamasını değiştirmeyi düşünüyorum. Acana strelisied tavukluya geçmeyi düşünüyoruz. Tavsiye edermisiniz. Kullananan varmı?
Bu konu ile ilgili ayrıca başlık açarsanız size çok daha iyi yardımcı oluruz. 🐾