Kısırlaştırılmış Kedi Maması Hakkında

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

mdiler27

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba burdaki @Arndiol hocamında tavsiyesi üzerine kedimi doğum yapmadan kısırlaştırdım veterinerde kısırlaştırılmış kedi mamasına geçmemizi tavsiye etti burdaki diğer konularıda okudum şöyle bi listeleme yaptım

nd kısır maması var ama kullanmak istemiyorum kedim çünkü çok tüy döküyor veteriner mamadan olabilir dedi
orijen ve acanada kısır kedi maması bulamadım
bozita ve firmin arasında kaldım firmindede şöyle bi durum var tavuktan hariç kedi maması yok bozita nasıl bi mama özellikle içinde et türevleri falan yok demi tavsiye ediyor musunuz parasal olarak bakmıyorum olaya yardımcı olursanız şu mamayada bak içerik olarak güzel derseniz o mamayada yönelebilirim

ElliYedi

Hayvansever
Kus Dostu
Kısırlaştırılmış kedilerin bildiğim kadarıyla hareketliği azalıyor. Eğer hareketliliği azalırsa fazla proteini atamayacağı için sindirim problemi oluşabilir. Sindirimi kolay düşük proteinli mamalar kullanabilirsiniz. Eğer kedinizde bir değişim gözlemlemiyorsanız mevcut mamanızı değiştirmenizi önermem.

Eğer kilo alımı farkederseniz orijen fit&trim öneririm. Onu da bulamadım demişsiniz. Şuan mevcut mamanızla kediniz mutluysa sıvı alımına dikkat ederek devam edebilirsiniz.

Rick

Hayvansever
Kedi Dostu
Kısırlaştırmadan önce 1 sene boyunca Acana vermiştim.Kısırlaştırdıktan sonra veteriner hekim o kadar protein fazla gelir daha düşük proteinli mamaya geçmemi tavsiye etti.Acana ya göre kısır kediye de aynı mama kullanılabilirmiş.Şu anda N&D kullanıyorum.ND nin hangi ürününü kullandınız tüy döktü ?

mdiler27

Hayvansever
Kedi Dostu
Kısırlaştırmadan önce 1 sene boyunca Acana vermiştim.Kısırlaştırdıktan sonra veteriner hekim o kadar protein fazla gelir daha düşük proteinli mamaya geçmemi tavsiye etti.Acana ya göre kısır kediye de aynı mama kullanılabilirmiş.Şu anda N&D kullanıyorum.ND nin hangi ürününü kullandınız tüy döktü ?
N&D Ocean Tahılsız Ringa Balığı ve Portakallı Yetişkin Kedi Maması 10 kg bunu kullanmıştık yani tüy dökümü hep taramamıza rağmen azalmadı şuda var 6 aydır bu mama kullanıyoruz