Kısırlaşan dişi kedim sürekli ilgi istiyor ve miyavlıyor.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

nuncat

Hayvansever
Kedi Dostu
3 Gün önce 3.5 yaşındaki dişi kedimizi kısırlaştırdık, sürekli ilgi ve yanımda yatmak istiyor, ben kalkınca da kızgınlıkta olduğu gibi miyavlıyor ama bu miyavlama ben yanına gidene kadar veya yanıma çağırana kadar sürüyor, yanıma geldiğinde de sokulup uyuyor, Sizce acı çekiyor olabilir mi? Daha öncelerden ben istesem bile yanımda yatmazdı kendi yatağına giderdi.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kısırlaştırma sonrası davranışlarda değişme görülebilir. Daha yeni kısırlaştırmışsınız, bir süre sonra ilgi isteği azalır diye düşünüyorum.

nuncat

Hayvansever
Kedi Dostu
Kızgınlıkta olduğu gibi gün içinde ara ara bağırıyor, zaten odaları geziyor uluma gibi bir ses çıkartıyor aynı kızgınlık sesi, muayene için götürdüğümde soracağım. Umarım geçici bir şeydir, :(

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@nuncat, muayeneden çıktıktan sonra sizden rica etsem veteriner hekiminiz nasıl bir teşhis koydu bizimle paylaşabilir misiniz?

nuncat

Hayvansever
Kedi Dostu
@nuncat, muayeneden çıktıktan sonra sizden rica etsem veteriner hekiminiz nasıl bir teşhis koydu bizimle paylaşabilir misiniz?

Bugün götürdük, doktor; kızgınlık değil başka bir şey olabilir dedi, net bi şey demedi büyük ihtimal geçeceğini söyledi,
Kedim 2 gündür biraz azalttı bağırmalarını şuan ara ara miyavlıyor sadece, kızgınlıkta ki gibi gün boyu bağırmıyor, 5 dakika filan sürüyor ilgi gösterince de susuyor anlam vermedim ne olduğunu, Eğer gelecekte de tekrarlanırsa daha iyi anlayabilirim sanırım kızgınlık mı, değil mi.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Dediğim gibi kısırlaştırma sonrası travma yaşamış ve güvende hissetmek için sizi yanında istiyor olabilir. Bir hafta içinde bu durumun çözüleceğini düşünüyorum.

serhates

Hayvansever
Kedi Dostu
Bazı cins kediler tek sahip isteyen kedilerdir. Bendeki siyam kedisi gibi. Evde 10 kişide olsanız, kedi sadece sizinle güvende olur. Sizin kedinizde bu karaktere sahipse, kısırlaştırma olayı alışılmamış bir durum olduğundan,korkusunu sizle atmak için sizin dikkatinizi çeken miyavlamalar ve haraketler yapar. Kediler sadece insanlara miyavlar. Şu sıralar bende kedim için damat adayı arıyorum