Kısır kedim her gece masaja başladı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

bilalyilmaz

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba,
Yaklaşık 1 yıl önce kısırlaştırılmış erkek kedim her gece bacağımıza masaj yapmaya başladı :) battaniye veya yorgan gibi örtüler üstümüzde ise hemen başlıyor bu örtüyü kaldırınca o davranışını kesiyor yada örtünün üzerinde devam ediyor. Bu davranış 2-3 ay oncesinde başladı. Bunun sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
ben masaj yapması için özellikle mırlatıyordum eskiden :D insanın stresini alıyor minik patileri :D :D

Kedinin bu masaj hareketi için en büyük tercihi yumusak yerler, bu nedenle battaniye ve yorgan ile baslıyor. gaza geldiği için siz onları cekince en yumusak seyle devam ediyor.

Yogurmayı size yapıyorsa ne büyük etkenlerinden birisi sizi cok sevmesidir aklınızda olsun :)

Genel olarak yavru kediler anne süt emme iç güdüsü, yavru ve yetişkin kediler annelerinden erken ayrıldıgı için bu hareketi yapar. Arada bir stresli olduklarında stres atmak için de bu hareketi yaparlar. zaten fark ettiyseniz belli bir süre engellemezseniz kendilerinden geçip cıldırıyorlar :D uyku sonrası yaptıklarını da gördüm sanırım sabah sporu olarak da nadir de olsa yapıyorlar.

Ben zararını göremedim ancak engellemediğiniz zaman yapma sıklıgı ve uzunlugu artıyor. Bu nedenle buna başladıgı zaman dikkatini dağıtın, oyuncak ile vs. başka yerlere yönlendirin daha iyi olur.

--

Konuyu Kedi Bakımı kısmına taşıdım, daha uygun buraya.