Kısır kedi mama önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

cesurthecat

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle bütün tavsiyelerinizi okudum. Ama insan yine de emin olamıyor. 4. yaşında erkek kısır kedim N&D mama ile büyüdü. Zaman zaman değişiklik yaptım tabii ki. Artan mama fiyatları ve maddi zorluklar yeni mama arayışına yöneltti. Geçici olarak Felicia aldım. F/P ürünü olan içeriği temiz alınabilecek mama önerisi alabilir miyim?
Benim seçeneklerim şu an Golosi , Matisse, Benefit ... Sizin yorumlarınız??

cesurthecat

Hayvansever
Kedi Dostu
Yeni çıkan bir mama gördüm. Mystic diye bir mama. İçerik olarak şöyle;

BİLEŞENLER: Kurutulmuş ve taze somon veya deniz balığı (%30), Kahverengi
Pirinç, Bezelye, Nohut, Patates, Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Zerdeçal Kökü Tozu, Avizeağacı Özütü, Kabak, Havuç, Yucca, Pisilyum.
Nasıl bir mama sizce.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@cesurthecat, mystic fiyat yönünden uygun, içerik yönünden de fiyatına göre güzel bir mama diye duyumlar alıyorum. Bu konuda size en iyi bilgiyi sağlayacak kişi @socrabbit

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yeni çıkan bir mama gördüm. Mystic diye bir mama. İçerik olarak şöyle;

BİLEŞENLER: Kurutulmuş ve taze somon veya deniz balığı (%30), Kahverengi
Pirinç, Bezelye, Nohut, Patates, Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Zerdeçal Kökü Tozu, Avizeağacı Özütü, Kabak, Havuç, Yucca, Pisilyum.
Nasıl bir mama sizce.
Bu mamayı şu an köpeğimiz için kullanıyoruz. Royal Caninden geçiş yaptık, ilk zamanlar ishale yakın dışkılıyordu, mama geçişi kaynaklı olabileceğini düşünüp devam ettik dışkılaması düzelmeye başladı ancak biraz daha devam edip öyle yorum yapacağım. İçerik kalitesi ve protein oranı iyi görünüyor. Mama, kepeklenme sorunumuzu çözmemize yardımcı oldu.
Bizi en çok şaşırtan fiyatı olmuştu. Yüksek kalite mamalara muadil olup o mamalardan daha ucuz olan tek mama olduğunu düşünüyorum. Eğer almak isterseniz yalnızca 15 kiloluk paketlerde üretildiğinden dolayı denemek için alamıyor olmak kötü bu yüzden gerekirse satacak veya sokağa dağıtmak zorunda kalabileceğinizi düşünerek almanızı tavsiye ederim.

cesurthecat

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu mamayı şu an köpeğimiz için kullanıyoruz. Royal Caninden geçiş yaptık, ilk zamanlar ishale yakın dışkılıyordu, mama geçişi kaynaklı olabileceğini düşünüp devam ettik dışkılaması düzelmeye başladı ancak biraz daha devam edip öyle yorum yapacağım. İçerik kalitesi ve protein oranı iyi görünüyor. Mama, kepeklenme sorunumuzu çözmemize yardımcı oldu.
Bizi en çok şaşırtan fiyatı olmuştu. Yüksek kalite mamalara muadil olup o mamalardan daha ucuz olan tek mama olduğunu düşünüyorum. Eğer almak isterseniz yalnızca 15 kiloluk paketlerde üretildiğinden dolayı denemek için alamıyor olmak kötü bu yüzden gerekirse satacak veya sokağa dağıtmak zorunda kalabileceğinizi düşünerek almanızı tavsiye ederim.

Ben o meşhur mamaların o paraları hakettiğine inanmıyorum. Tabii içimde gerçek et tabiri olanlar dışında. Gönül ister en iyisini verelim ama her zaman mümkün olmuyor. Sizin dostunuza iyi gelmesine sevindim. Ben deneme istedim geldi ama açıkçası çekindim hemen denemeye. Bir deneyelim o zaman .😊

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Denedikten sonra buraya da yorumlarınızı yazabilirsiniz :)

cesurthecat

Hayvansever
Kedi Dostu
Bugün kedime mama almaya gittim ve petshopta yeni bir mama gördüm. My cat diye bir marka. Yerli bir mamaymış. Felicia kısır kedi maması kalmamış ve tedarik sorunu yaşanıyormuş. İçerik olarak %20 kurutulmuş %10 taze somon yazıyordu. GDO içermiyor. Aldım ilk tadım testini de geçti. Fiyat olarak da makul. Şimdilik içime sindi ama nette fazla bilgi bulamadım. Bakalım umarım yarar kedime.

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
Bende yeni bir mama tavsiye edeceğim. Fiyat belki yüksek gelebilir ama benim prensese çok iyi geldi. Fitmin 10kg paketleri de kilosu 35 TL ye kadar düşüyor. Fikriniz olsun :)

avidan

Hayvansever
Kedi Dostu
Bugün kedime mama almaya gittim ve petshopta yeni bir mama gördüm. My cat diye bir marka. Yerli bir mamaymış. Felicia kısır kedi maması kalmamış ve tedarik sorunu yaşanıyormuş. İçerik olarak %20 kurutulmuş %10 taze somon yazıyordu. GDO içermiyor. Aldım ilk tadım testini de geçti. Fiyat olarak da makul. Şimdilik içime sindi ama nette fazla bilgi bulamadım. Bakalım umarım yarar kedime.
Bu mamadan memnun musunuz? İçeriği çok iyi görünüyor çünkü fiyatına göre.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu mamadan memnun musunuz? İçeriği çok iyi görünüyor çünkü fiyatına göre.

Mycat 2 kiloluk kahverengi olan paketleri mi mycat mojo black versiy15 kilosu 170 tl olan mamayı mı soruyorsunuz?

Mojo black olanı söylüyorsanız cok kötü bir mama.

Kedinin çok severek yemesi sanıldıgı kadar iyi birşey değil. Lezzet arttırıcı şeyler katılmıs olma ihtimalini ortaya cıkarıyor.

avidan

Hayvansever
Kedi Dostu
Mycat 2 kiloluk kahverengi olan paketleri mi mycat mojo black versiy15 kilosu 170 tl olan mamayı mı soruyorsunuz?

Mojo black olanı söylüyorsanız cok kötü bir mama.

Kedinin çok severek yemesi sanıldıgı kadar iyi birşey değil. Lezzet arttırıcı şeyler katılmıs olma ihtimalini ortaya cıkarıyor.
Yok hayır, şu normal 2 kilosu 80-100 arası değişen mama hakkında bilgi almak istedim.

Somonlu kısır kedi mamasını araştırdım da biraz içeriği şu şekilde :

İçindekiler: Kurutulmuş somon ve taze balık (%40), (kurutulmuş %30, taze %10),

Esmer pirinç, bezelye, nohut, patates, yeşil mercimek, tavuk yağı, bira mayası, balık yağı, kurutulmuş şeker pancarı, bal kabağı, karahindiba, yaban mersini, keten tohumu, kızılcık, probiyotikler, harnup, yucca, pisilyum, nükleotit maya proteini, vitamin ve mineraller.

ANALİZ DEĞERLERİ: Protein:%30 Yağ:%12 Nem:%8 Kalsiyum:%1,5 Fosfor:%0,8

Pirinç miktarını bilmesem de tam olarak Profine'a muadil olabilecek belki de daha iyi gibi geldi. Tabii ben çok yeniyim bu içeriklere bakma konusunda. Bilen birinden tavsiye almak istiyorum :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Yok hayır, şu normal 2 kilosu 80-100 arası değişen mama hakkında bilgi almak istedim.

Somonlu kısır kedi mamasını araştırdım da biraz içeriği şu şekilde :

İçindekiler: Kurutulmuş somon ve taze balık (%40), (kurutulmuş %30, taze %10),

Esmer pirinç, bezelye, nohut, patates, yeşil mercimek, tavuk yağı, bira mayası, balık yağı, kurutulmuş şeker pancarı, bal kabağı, karahindiba, yaban mersini, keten tohumu, kızılcık, probiyotikler, harnup, yucca, pisilyum, nükleotit maya proteini, vitamin ve mineraller.

ANALİZ DEĞERLERİ: Protein:%30 Yağ:%12 Nem:%8 Kalsiyum:%1,5 Fosfor:%0,8

Pirinç miktarını bilmesem de tam olarak Profine'a muadil olabilecek belki de daha iyi gibi geldi. Tabii ben çok yeniyim bu içeriklere bakma konusunda. Bilen birinden tavsiye almak istiyorum :)

Ben iceriğini bulamadım ancak yazdılarınıza istinaden cevaplamam gerekirse et oranı oldukca güzel.

Tahılsız olarak gördüm nette ancak esmer pirinç tahıldır, orayı tam anlamadım.

Genel olarak analiz değerlerini bulabilsek daha iyi olur tabi. Protein %30 - 38 arası oluyor kısırlaştırılmıs kedilerde, yağ oranı oldukca iyi. Nem de güzel.

avidan

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben iceriğini bulamadım ancak yazdılarınıza istinaden cevaplamam gerekirse et oranı oldukca güzel.

Genel olarak analiz değerlerini bulabilsek daha iyi olur tabi. Protein %30 - 38 arası oluyor kısırlaştırılmıs kedilerde, yağ oranı oldukca iyi. Nem de güzel.
Ben firmaya ulaşıp gerekli bilgileri almaya çalışayım. Sonra sizinle paylaşayım. Eğer içeriği böyle ise ve pirinç oranı vs de düşükse epey alınabilir bir mama olur sanırım.

avidan

Hayvansever
Kedi Dostu

Pirinç oranı öğrenemedim ama şöyle analiz değerlerini istedim. Ne düşünüyorsunuz, iyi mi sizce?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-17-15-32-32-70.jpg
    Screenshot_2021-04-17-15-32-32-70.jpg
    602.3 KB · Görüntüleme: 58