Kırma bir köpek safkanın özelliğini ne kadar gösterir?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

mrsaelor

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba başlıkta da sorduğum gibi kırmalar safkanın özelliğini ne kadar gösterir, ya da bilme şansımız var mı? Örneğin terrierler apartman dairesinde kolay bakılabilen, tüy dökmeyen, eğlenceli sakin cinslerdir, fakat kırması ne kadar böyle olur? Benim bildiğim sadece dış görünüşü farklı oluyor ama başka bir cins köpekle olan kırma hangi safkanın özelliğini gösterir o zaman?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Apartmana uyum, köpeğin sakinliği gibi durumlar tamamen köpeğin karakterine bağlıdır. Yavruyken nasıl yetiştirildikleri, nerede bakıldıkları gibi unsurlar da karakterlerinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda köpeği eğitirseniz karakterinin şekillenmesine yardımcı olmuş olursunuz. :)

mrsaelor

Hayvansever
Kopek Dostu
Apartmana uyum, köpeğin sakinliği gibi durumlar tamamen köpeğin karakterine bağlıdır. Yavruyken nasıl yetiştirildikleri, nerede bakıldıkları gibi unsurlar da karakterlerinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda köpeği eğitirseniz karakterinin şekillenmesine yardımcı olmuş olursunuz. :)
Anladım teşekkürler, onlar daha karakteristik kaçıyor aslında tüyü tamamen cinsiyle alakalı değil mi? Bu konuda kırma/cins ayrımı kafamı karıştırdığı için sormuştum aslında, sahiplenirken sıkıntı çıkabilir diye.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tüy yapısı, dış görünüş özellikleri elbette ırktan ırka değişebilen bir durumdur. Sahiplenmeden önce sahipleneceğiniz kişiye köpeğin nasıl bir karaktere sahip olduğunu sorarsanız sizin yaşamınıza uyum sağlayabilecek bir köpek bulabileceğinizi düşünüyorum. :)

ÇağatayTezcan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba başlıkta da sorduğum gibi kırmalar safkanın özelliğini ne kadar gösterir, ya da bilme şansımız var mı? Örneğin terrierler apartman dairesinde kolay bakılabilen, tüy dökmeyen, eğlenceli sakin cinslerdir, fakat kırması ne kadar böyle olur? Benim bildiğim sadece dış görünüşü farklı oluyor ama başka bir cins köpekle olan kırma hangi safkanın özelliğini gösterir o zaman?
Bu kadar üzerine düşünülecek bir konu değil.Safkan ırklar da başka köpeklerin kırmalarıdır.Sorunun cevabı şu;Bir dobermann kırması tam bir dobermann mizacı sergileyebilir veya bazı özelliklerini sergiler.Bu tamamen şans.Fiziksel açıdan da aynı durum geçerli.Safkan sandığımız köpeklerde bile bu böyleyken kırma olduğu açıkça belli olan bir köpekte siz düşünün nasıldır.