Kimde Balık Var?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Merhaba,
Forumda en çok kedi ile ilgili konular açılıyor. Balık hakkında fazla aktif değil. Biraz hareketlilik olsun diye sorayım dedim, acaba kimlerde neler var. 😁:unsure:
İlk paylaşan ben olayım, betam. 🥰
20200705_101015_006_01.jpg

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ben büyük akvaryum kurma hayaliyle yaşayanlardanım. Birçok farklı canlıya bakmış olsam da balıkların bakımı çok zormuş gibi geliyor hep, bir türlü cesaret edemedim. :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim aklımda da bayağı büyük bir Deniz akvaryumu var, balıklar stressiz ve rahat gelişim sağlayabilmeleri için aklımda harika akvaryum planlamaları var :)

zbtys

Hayvansever
Kopek Dostu
ben de mercan tarzı bitkiler yetiştirmek istiyorum çok güzeller belki bir kaç balıkla birlikte

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedinin hırıltısı, köpeğin kafasını vücudunuza koyması, akvaryumun görüntüsü ve daha binlerce/milyonlarca hayvanın keşfetemeğimiz huzuru muhteşem oluyor.

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Ben büyük akvaryum kurma hayaliyle yaşayanlardanım. Birçok farklı canlıya bakmış olsam da balıkların bakımı çok zormuş gibi geliyor hep, bir türlü cesaret edemedim. :D
Bence bir yerden başlayın, o kadar da zor değil. :) Ama bolca araştırma ve ilk başta çok büyük değil de orta büyüklükte bir akvaryum ile başlamanız en doğrusu. Eğer bu konuda bir sorunuz olursa bana da sorabilirsiniz. 😁(y)

Benim aklımda da bayağı büyük bir Deniz akvaryumu var, balıklar stressiz ve rahat gelişim sağlayabilmeleri için aklımda harika akvaryum planlamaları var :)
İnşallah kurarsınız istediğiniz gibi bir akvaryum. 1000 litrelik bir deniz akvaryum kurulumu görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam. Isterseniz linkini verebilirim, belki örnek olur. 😊

ben de mercan tarzı bitkiler yetiştirmek istiyorum çok güzeller belki bir kaç balıkla birlikte
Mercan deniz akvaryumumda oluyor, deniz akvaryumu ise tecrübelilerin bile bazen beceremediği zorlukta. Su değerleri vs. düzen oturtmak zor olabiliyor. Low-tech bitkili akvaryumlar araştırabilirsiniz. Hick-tech denen ve bitki bakımının biraz daha zor olduğu akvaryumların da araştırabilirsiniz. Onlarda görsellik daha güzel oluyor tabi. 😅

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Eee yok mu hiç balık besleyen de fotoğrafını paylaşmak isteyen???:confused::rolleyes:

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Akvaryum balıklarını çok seviyorum izlemesi aşırı zevkli oluyor ama akvaryumun büyük olması lazım çünkü balıkların rahat edebilmeleri açısından olabildiğince geniş bir akvaryuma sahip olmaları gerekli 🐟🐡🐠 ayrıca sizin balığınızıda çok beğendim aşırı tatlı duruyor

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bende vardı, öldüler.

Tam anlayamadım nedenini hatta. 2 tane ayrı fanusta 2 şer adet idi. sonra büyük fanusta birleştirdim bunları (japon balığı)

2 gün sonra bir sabah uyandıgımda 2si ölmüş , 2si sanki kavga etmişler gibi yüzleri şişti. sonra 1i daha iyileşemedi öldü.

Çok üzüldüm, tek balığı da bir arkadaşıma verdim. sanırım 8 yaşında ve gayet saglıklı hala

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
ayrıca sizin balığınızıda çok beğendim aşırı tatlı duruyor
Çok teşekkür ederim. 🥰 😊
(plakat beta diye geçiyor. 🙃)

Bende vardı, öldüler.

Tam anlayamadım nedenini hatta. 2 tane ayrı fanusta 2 şer adet idi. sonra büyük fanusta birleştirdim bunları (japon balığı)

2 gün sonra bir sabah uyandıgımda 2si ölmüş , 2si sanki kavga etmişler gibi yüzleri şişti. sonra 1i daha iyileşemedi öldü.

Çok üzüldüm, tek balığı da bir arkadaşıma verdim. sanırım 8 yaşında ve gayet saglıklı hala
Üzüldüm, galiba üstünden uzun bir süre geçti.
Ölüm nedeni kavgadan değil fanustandır büyük ihtimalle. Japonlar birbirlerine karşı fazla agresif değildir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet baya zaman geçti, tekrar istiyorum ancak kedi olunca kararsız kaldım. Fanustan olsa öteki de ölmez miydi
Çok teşekkür ederim. 🥰 😊
(plakat beta diye geçiyor. 🙃)

Üzüldüm, galiba üstünden uzun bir süre geçti.
Ölüm nedeni kavgadan değil fanustandır büyük ihtimalle. Japonlar birbirlerine karşı fazla agresif değildir.

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
@arn, bizde de kedi var. Balığa tek ilgisi su içmek için geldiği zaman oluyor. Bazı kedi cinsleri su ile oynamayı seviyor. Eğer kediniz suyu seviyorsa uygun olmaz ama bence pek sorun olmaz.
Balıktan balığa değişen bir durum bu. Bazı balıklar daha dayanıklı çıkıyor. Bu yüzden birkaç sene dayanabilir. Ama japon balıkları 25 yılı aşkın yaşayabilirler, ona göre karşılaştırma yapmak gerekiyor. .

Herotürk

Hayvansever
Balik Dostu
Deniz akvaryumu tamamen bütçe meselesidir. En güzel balık türleride deniz akvaryumunda yer alıyor ama tatlı su akvaryumu diyorsanız bence en güzel balık frontoza moba balığıdır. Hem cüsseli hemde tipleri çok iyi