Kediyi Yaşatmam Mümkün Mü?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar dün akşam evimin karşısındaki garajda 4-5 tane yavru kedi ve anneleri vardı ellemedim hiçbir şekilde ama bu sabah baktığım da 1 tanesi duruyordu diğerlerini almış götürmüş. Bende bir baktım yaşıyor mu diye çünkü ölmüş gibiydi yaşıyor ben tabi dokununca hemen miyavlamaya başladı daha gözleri açılmamış bende belki annesi gelir alır diye ellemedim. Ne yapmalıyım ? Annesi gittiyse onu yaşatmam mümkün mü ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Anne diğer yavruların yerini değiştirdiyse yüksek ihtimalle bu yavru için de geri gelecektir. Bunun için en azından bir gün beklemenizi öneririm. Anne gelmezse mutlaka kedi süt tozu ve biberonu almalısınız. Vücut sıcaklığının düşmemesi için bir şişe içerisine hafif sıcak su koymanızı öneririm. Kedinin doğuştan bir rahatsızlığı yoksa uygun bakım ile yaşama ihtimali artacaktır. Yenidoğan yavru kediler çok hassas olduğu için kesin bir şey söylemek mümkün değil tabii.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok teşekkür ederim. Ben alacağını düşünüyorum çünkü dün akşam ordaydı. Bizi gördüğü için güvensiz hissetmiş olabilir. Daha önce bir anne bizim evin altında dükkana doğurmuş bırakmış 4 yavruyu bekledim gelmedi ve ne yazık ki hepsini kaybetmiştim umarım böyle bir şey yaşamam çok kötü bir duygu çünkü.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ben de tavşanlarımda yaşamıştım aynısını, annesiz yaşatmak çok zor oluyor, elinizde eriyip gitmelerinden bahsetmiyorum bile ama bazıları bir şekilde hayata tutunabiliyor. Umarım hemen döner annesi.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok şükür annesi alıp götürdü çok güzeldi ya :)) Kurtuldum bu büyük sorumluluktan.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Gene de takip edin. Aç kalmasın anne.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Annesini bulamıyorum ki nereye götürdü bilmiyorum. Bizim oralarda maalesef pek hayvansever olmadığı için ne mama veren var ne su. Kedileride korkutuyorlar arabalarda eziyor hep o yüzden pek barınamıyorlar orada. Ama ben alıştırmaya çalışıyorum eskiden hiç kedi yokken şuan mama koyduğum da 4-5 tane geliyor 1-2 tanesi anne zaten.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Neden nefret ediyor insanlar hayvanlardan hiç anlamiyorum? Bizim binada da ben besliyorum. Biri laf etse kavga ederim valla. Hem beslemiyorsunuz hem de laf ediyorsunuz ne biçim insansınız diye?

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Neden nefret ediyor insanlar hayvanlardan hiç anlamiyorum? Bizim binada da ben besliyorum. Biri laf etse kavga ederim valla. Hem beslemiyorsunuz hem de laf ediyorsunuz ne biçim insansınız diye?
Kimse önemsemiyor ki ? Bahçede bir anne kendine yer edinmiş orada yavrularını besliyor onları korkutup yuvalarının oraya çöp koyuyorlar. Çocuklardan bahsetmiyorum bile taş atıp korkutuyorlar bunlara anne babaları öğretmemiş ben mi öğreticem ?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, bizim çocuklar çok seviyor. Annesi babası ogretmiyorsa, ufak da olsa onlara zarar vermemelerini söyleyin. İlerde gelecek olacak bu çocuklar. En azından bir katkımız olsun. Belki bir şeyler ogretiriz.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, bizim çocuklar çok seviyor. Annesi babası ogretmiyorsa, ufak da olsa onlara zarar vermemelerini söyleyin. İlerde gelecek olacak bu çocuklar. En azından bir katkımız olsun. Belki bir şeyler ogretiriz.
Ben zaten mahallenin bütün çocuklarına söylüyorum korkutmayın diye. İyi yetiştirilmiş olanları zaten yapmıyor ama birkaç tanesi sopalarla korkutuyor. Cidden tek başıma mücadele ediyorum. Kartala gittim geçtiğimiz günlerde 20-30 tane kedi vardı orda ki hayvansever insanlar güzelce besliyormuş o kadar kediyi bir arada görünce kendimi cennette hissettim hepsi üşüşmüştü yanıma :D