Kediyi koşturmak

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar herkese sağlıklı günler dilerim umarım karantinanız iyi geçiyordur. Benim kızımın türü Sarman ve bildiğiniz gibi biraz yaramaz kediler oyun oynamak istiyorlar benim kedimde öyle. Özellikle akşam saatleri uyandıktan sonra yaklaşık 30-45 dakika boyunca ipi kovalama oyununu oynuyorum kendi etrafımda dönüyor salak şey. Uzun süreli 4-5 saniye boyunca koştuğunda böyle bi nefesleniyor nefesini hızlıca alıp verdiğini duyabiliyorum. Şimdi 2 sorum var birincisi bu kediye zarar verir mi ? Bence iyi birşey kilo almaması açısından. İkincisi kediyle böyle oynamak onu şiddete yöneltir mi ? Kendisi çağırıyor sürekli miyavlıyor ipini alıncada peşimden koşuyor enerjisini atıncada uyuyor direk zaten. Teşekkür ederim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yorulunca dinlenmesine izin verdiğiniz sürece bir sorun yaşamazsınız, oyun sırasında kısa molalar vererek nefes nefese kalmasını engelleyebilirsiniz. Durumdan kendi de memnunsa bir sorun yok demektir. :)
Bu oyun onu şiddete yöneltmez, elinizi oyuncak gibi kullanır veya istemediği şeyler yaparsanız hırçınlaşabilir. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece sorun yaşamazsınız.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Yorulunca dinlenmesine izin verdiğiniz sürece bir sorun yaşamazsınız, oyun sırasında kısa molalar vererek nefes nefese kalmasını engelleyebilirsiniz. Durumdan kendi de memnunsa bir sorun yok demektir. :)
Bu oyun onu şiddete yöneltmez, elinizi oyuncak gibi kullanır veya istemediği şeyler yaparsanız hırçınlaşabilir. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece sorun yaşamazsınız.
Tamamdır teşekkür ederim.