Kediyi gezdirmek, dışarı çıkarmak ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar bundan 2 gün önceye kadar kedimi apartmana salıyordum zaten aile apartmanında oturuyorum diğer evlere giriyordu vs. hiçbir sıkıntısı yoktu eve de geri geliyordu fakat 2 gün önce apartmanın giriş kapısına kadar inmiş orda miyavlıyordu bende indim kucağıma aldım dış kapıyı bi açtım kedi gelmiş kapının önüne ve o günden beri apartmana saldığımda oraya gidiyor şuan da asla kaçmayan evin kapısı açık olsa bile bensiz apartmana çıkmayan kedimi zor tutuyorum. Kızgınlık döneminden yeni çıktı şuan miyavlaması var ama kızgınlık dönemindeyken ki gibi değil. Yani kızgınlık döneminde olduğunu düşünmüyorum. Gezdirme tasması ile dışarıyı gezdirsem merakı gitmiş olur mu ? Ne önerirsiniz ?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedinin kokusu dikkatini çektiği için orayı hafızasına kazımış olabilir
Kedi etkileşimleri çiftleşme konusundan daha derin ama çiftleşme isteği devam ediyor olabilir, miyavlamasinin bir sebebi vardır. Benim iki kedimden birisi Oteki kedi evde yoksa bile sürekli kapının yanına gider miyavlar , orada olduğunu düşünüyor.

Açıkçası taşma gezdirme olayı kedi huyuna göre değişir, ben çok çıkmak istiyor diye tasma ile bahçeye çıkardığimda hiç memnun olmadi, kendii istiyordu halbuki

Bi de sokak kedilerinde çok hastalık var, açıkçası sokakta vs. Gezdirip hamilelik , fib, parazit gibi risklere girmezdim ben olsam.

Şeyda Aygün

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar bundan 2 gün önceye kadar kedimi apartmana salıyordum zaten aile apartmanında oturuyorum diğer evlere giriyordu vs. hiçbir sıkıntısı yoktu eve de geri geliyordu fakat 2 gün önce apartmanın giriş kapısına kadar inmiş orda miyavlıyordu bende indim kucağıma aldım dış kapıyı bi açtım kedi gelmiş kapının önüne ve o günden beri apartmana saldığımda oraya gidiyor şuan da asla kaçmayan evin kapısı açık olsa bile bensiz apartmana çıkmayan kedimi zor tutuyorum. Kızgınlık döneminden yeni çıktı şuan miyavlaması var ama kızgınlık dönemindeyken ki gibi değil. Yani kızgınlık döneminde olduğunu düşünmüyorum. Gezdirme tasması ile dışarıyı gezdirsem merakı gitmiş olur mu ? Ne önerirsiniz ?
Ben geçen sene kedimi parka çıkardım tasma ile, eve Gazi olarak geri geldim :) aşırı korktu ve saldırdı. Kendisi istemişti halbuki 🤦‍♀️

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, @Şeyda Aygün,

Evet, dün veterinere götürmeden önce dışarda biraz dolaştırayim dedim çok korktu zor tuttum. Veterinerde sağlığı açısından pek iyi olmaz evde kalması daha iyi olur demişti yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Zaten bende pek çıkarmak istemiyorum belki kendisi için iyi olur diye düşünmüştüm evde kalması daha iyiymiş.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Dışarıya alistirmayin bence pek. Yoksa evde tutamazsiniz bir süre sonra. Kassandra aşırı korkuyor mesela dışarıdan. Arada bir balkona cikariyorum kucağımda ama ona rağmen çıldırıyor.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, @Şeyda Aygün,

Evet, dün veterinere götürmeden önce dışarda biraz dolaştırayim dedim çok korktu zor tuttum. Veterinerde sağlığı açısından pek iyi olmaz evde kalması daha iyi olur demişti yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Zaten bende pek çıkarmak istemiyorum belki kendisi için iyi olur diye düşünmüştüm evde kalması daha iyiymiş.
Zaten apartmanda geziyorsa yeterli :)

Rica ederiz