Kedinizde Diş Temizliğini Nasıl Yapıyorsunuz? (Kedi diş bakımı, diş fırçalama, ağız temizliği)

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedilerinizde diş temizliği için taktiklerinizi merak ediyorum. Daha önce hiç dişlerini temizlemedik. Ama denemek istiyoruz. Tabii biraz tırsmıyor da değiliz. Bizimkilerden bir tanesi özellikle, tüylerinin taranmasından bile hoşlanmıyor. Tırnaklarını iki kişi zor zapt edip kesiyoruz. Dolayısıyla dişlerini fırçalamaya kalkarsak parmağımızı da koparabilir, bilemedik. 😂

Sizin kediler nasıl tepki veriyorlar? Seviyorlar mı kaçıyorlar mı? Süreci oyun haline getirip alıştırmak için neler yapılabilir? Nasıl bir fırça seçmek lazım ki hem sağlıklı, hem etkili temizleyici hem de kullanımı kolay olsun? Pet diş macunu için önerdiğiniz markalar var mı? İnsanlardaki gibi fırça kılının yumuşaklığı değişiyor mu? Açıkçası konu hakkında bir sürü soru işaretim var. Deneyimlerini ve bilgilerini paylaşanlara şimdiden teşekkür ederim. 🍀

1589021103782.png

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Bir de bir soru daha ekleyim, acaba saplı fırçaların kullanımı mı daha kolay olur yoksa parmağa takılıp kullanılan fırçaların mı?

1589043442145.png
1589043511074.png

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bence saplı fırçalar kullanmak daha pratik. Elinizi ısırma tehlikesi olmadan fırçalayabilirsiniz :) Diş macunu alacaksanız et aromalı almanızı tavsiye ederim. Ağzındaki tat hoşuna gideceği için dişini fırçalamanızı kolaylaştıracaktır :)

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence saplı fırçalar kullanmak daha pratik. Elinizi ısırma tehlikesi olmadan fırçalayabilirsiniz :) Diş macunu alacaksanız et aromalı almanızı tavsiye ederim. Ağzındaki tat hoşuna gideceği için dişini fırçalamanızı kolaylaştıracaktır :)
Teşekkür ederim. Ben de öyle düşündüm aslında ama belki ısırma bahanesiyle parmağımı kemirirse dişleri de o arada temizlenmiş olur diye de düşündüm. 😊

Saplı fırçalar daha kaliteli duruyor. İnternette bulduğum parmağa takılanlar biraz dandik.