Kedinin gözü görmüyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

sessiz9

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar. Kedimin gözlerinde kanama çapak vs hiç bir şey yok ama 4 gün önce gözleri görmemeye başladı. 1 yaşında 2 tane yavrusu var. Gözleri görmüyor diye yavrularının kulağından, ayaklarından tutuyor yavrularını da sakat edecek. Ne olduğunu bilmiyorum büyük bir kediyle kavga ediyordu ondan mı bilmiyorum Ama ondan olduğunu da sanmıyorum(yara, iz hiç bir şey yok). Akşam olduğunda Göz bebekleri aşırı derecede büyüyor. Ne olmuş olabilir, ne yapmalıyım, ilerde duzelme imkanı var mı?
600
Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İç parazitlerini düzenli yaptırıyor musunuz?

sessiz9

Hayvansever
Kedi Dostu
İç parazitlerini düzenli yaptırıyor musunuz?
Hayır hocam, şimdiye kadar hiç bir şey yaptırmadım. Bu sokak kedisiydi yavruyken aldım beslesim yemeğini suyunu her zaman verdim, avlumuz büyük olduğu için fazla evcilleştirmedim. O kadar sokak kedisi var aşı yapılmayan ama hiç bir sorunları yok. Eğer gözleri düzelecekse aşı yaptırabilirim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hayır hocam, şimdiye kadar hiç bir şey yaptırmadım. Bu sokak kedisiydi yavruyken aldım beslesim yemeğini suyunu her zaman verdim, avlumuz büyük olduğu için fazla evcilleştirmedim. O kadar sokak kedisi var aşı yapılmayan ama hiç bir sorunları yok. Eğer gözleri düzelecekse aşı yaptırabilirim
İç parazit körlük yapabilir önce veteriner kontrol etmeli. Kesinse aşıyı yapar. Fotoğraftan yola çıkarak da ek bir şey söyleyemiyorum çünkü gayet normal görünüyor.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Fotoda göz bebekleri normal gözüküyor elinize dikkatini çekecek bir şey aldığında takip etmiyor mu mesela tüylü oltalar var elinizde varsa bir deneyin ya da bir nesneyle bakın bakalım görmediğinden şüpheleniyorsanız daha önceden gördüğünü söylüyorsunuz geç olmadan bir veterinere götürün durumu anlatın ve aşılarını yaptırın.