Kedinin dışarı çıkma isteği

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Biraz uzun olabilir kusura bakmayın. Kedim 13 gün önce 2.kızgınlığına girdi ve 2 gün önce sanırım bu dönemden çıktı çünkü yüksek sesle miyavlama, sürtünme gibi o belirtileri tamamen bitmişti taa ki biri hariç. Sorun bendende kaynaklanabilir o yüzden direk size anlatayim.
Kedim kızgınlıktayken apartmanın giriş kapısına kadar inmiş ve miyavlıyordu annemde bir baksana bu dışarı falan kaçar dedi gittim bi baktım kapının diğer tarafında başka bir kedi var ben tabi o saatten sonra kesinlikle apartmana çıkarmadım hatta ben yokken odama kapattım çünkü kapı açıldığı anda fırlıyor ve evdekiler tutamadığından güvenemiyorum neyse öyle böyle atlattık kızgınlığını bende artık dışarı çıkma isteği gitmiştir diye apartmana salmaya başladım ama hala en alt kata iniyor ve hala dış kapının önünde miyavlıyor ve kapıları açmaya çalışıyor. Kapıyı açtığım anda öyle bir kaçıyor ki ben bile tutamıyorum ama kesinlikle kızgınlığın diğer belirtileri yok miyavlama falan yok var da çok az. Sizce sorun ne olabilir ? Kedimin bu haline çok üzülüyorum çünkü sanki bizi istemiyormuş gibi hissetmeye başladım artık, eskiden kesinlikle böyle birşey yoktu apartmana salıyordum geri eve geliyordu falan çok iyidi. Sorun benden olabilir dediğim ise final haftasındayım uyumaya bile vaktim yok dolayısıyla 2-3 gündür zaman ayıramıyorum kedime.

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Çiftleşmek için devamlı dışarı çıkmak istiyordur. Kısırlaştırma sonrası bu isteğinin azalacağını veya kalmayacağını düşünüyorum. Dışarıda başka kedilerin olduğunu bilmesi de bu durumu tetikliyor olabilir. Yakın zamanda kısırlaştırmanızı öneririm, sizinle ilgili bir problem olduğunu sanmıyorum. :)

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çiftleşmek için devamlı dışarı çıkmak istiyordur. Kısırlaştırma sonrası bu isteğinin azalacağını veya kalmayacağını düşünüyorum. Dışarıda başka kedilerin olduğunu bilmesi de bu durumu tetikliyor olabilir. Yakın zamanda kısırlaştırmanızı öneririm, sizinle ilgili bir problem olduğunu sanmıyorum. :)
Umarım dediğiniz gibidir çünkü ilk kızgınlık döneminde böyle birşey yoktu hatta dışarı çıkma isteği yoktu kapılarda beklemiyordu sadece camları tırmalıyordu ama o kediyi gördükten sonra kesinlikle evde kalmak istemiyor sanırım haklısınız.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Dikkatini bir koku çekmiştir onu bulmaya gidiyordur. Gülce nin de dediği gibi kısırlaştırmak bu tÜr seylerde genel olarak çözüm oluyor.
Bir kedinin diğer kedilerle olan etkileşimi bambaşka, size olan sevgisi ile alakasiz

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Dikkatini bir koku çekmiştir onu bulmaya gidiyordur. Gülce nin de dediği gibi kısırlaştırmak bu tÜr seylerde genel olarak çözüm oluyor.
Bir kedinin diğer kedilerle olan etkileşimi bambaşka, size olan sevgisi ile alakasiz
Evet cidden yeri anlamsız bir şekilde kokluyor sanırım birşey dikkatini çekmiş olabilir.