Kedimle başım belada

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mutlugazoz

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar. Kedimle ilgili sorunum sürekli miyavlaması. Bununla ilgili çok uzun zamandır araştırma yapıyorum ama düzgün bir sonuca ulaşamadım. Detaylı açıklayayım:

Kedim şu an 7 buçuk aylık, dişi, kızgınlık dönemini bir ay önce geçirdi. Uyanık olduğu zaman sürekli av arıyor ve evde dolanıyor bulamayınca da miyavalamaya başlıyor. Buraya kadar olan kısımda çok sorun yok, bence bu doğal bir kedi hareketi. Kedimin sıkıldığını gördüğüm zaman onunla oynamaya başlıyorum ve 30 dk - 1 saat arası oynuyoruz. Tamam yeter diyorum o da yoruluyor ben de yoruluyorum ama bıraktığımız anda yeniden miyavlamaya başlıyor. Mutfakta miyavlıyor, orada sıkılıp salonda miyavlıyor, dış kapının önünde miyavlıyor, dönüyor yüzüme miyavlamaya başlıyor. Yeniden oynatmaya başlıyorum ben de yine 30dk-1 saat arası ve bıraktığım anda yeniden miyavlamaya başlıyor.

Part time kedi oynatmaya başladım anlayacağınız. İnternette günlük 1 saat oynatma yeter diyor fakat kedimle en az 3 saat oynuyorum her gün ve bu da yetmiyor yine miyavlıyor. Uyku falan kalmadı zaten her gece 4-6 arası uyanıp gecelerimi mahvediyor miyavlayarak. Herhangi bir sağlık sorunu yok. Düzenli veterinere gidiyoruz. Aşıları tam. Kumunu düzenli temizliyorum ve kanlı dışkılar yok ya da ishal değil. Asla aç ve susuz kalmıyor. Bunun yanı sıra bizim sofralarımızdan da hoşuna giden yemekleri yiyor. Yavrumdan vazgeçme taraftarı değilim ama evde tek başıma da değilim. Herhangi bir tavsiyeye açığım.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Henüz kısırlaştırmadınız değil mi?

Mutlugazoz

Hayvansever
Kedi Dostu
Henüz kısırlaştırmadınız değil mi?
Henüz değil. Bu konuda biraz kararsızım aslına bakarsanız. İlk kızgınlığında 6 aylıktı, daha küçük olduğu için çiftleşmesini istemedim. Ama bir seferlik anne olmasına izin vermeyi düşünüyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu sorununuzu kısırlaştırmadan çözebileceğinizi sanmıyorum. Çok geç olmadan kısırlaştırmanızı öneririm. Doğurunca sadece ömürleri kısalıyor, çiftleştirmenizi tavsiye etmem. Kısırlaştırma hakkında bu yazımı okumanızı tavsiye ederim.
Kedi Kısırlaştırma Hakkında Bilgi

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mutlugazoz, kedi ve köpeklerde annelik içgüdüsü yoktur. Sağlığı yerindeyse biran önce kisirlastirin. İlk doğumda genelde yavruların hepsi ölü doğuyor ya da 1 tanesi yaşıyor. Ömründen de gidiyor kedinin. Sağlığı açısından kisirlastirmaniz en mantıklı çözüm.

Mutlugazoz

Hayvansever
Kedi Dostu
Kısırlaştırma konusunda görüş birliği var o zaman. Pekala arkadaşlar teşekkürler ilgi gösterdiğiniz için