Kedimizi Evde Yalnız Bırakmak.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ozguracar

Hayvansever
Kedi Dostu
Çevrelerinde yapılan değişiklikleri, kedilerin pek de sevdmedikleri söyleniyor. Öyle ise; tatillerde veya evden bir süre uzak kalmamız gereken durumlarda, kedimizi evde yalnız bırakmak mantıklı mıdır? Önerileriniz nedir ?

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer tatil süreci çok fazla değil ise evde ihtiyacı kadar mama ve su verildiğinde herhangi bir sorun yaşanmayacağını düşünüyorum. Güvendiğiniz komşunuz veya yakınınızda akrabanız yok mu? Anahtarı ona teslim edip kedinize o kişiler de bakabilir🤔

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@Begüm, hanıma katılıyorum eğer gideceğiniz tatil alanı sabit ise beraberinde götürebilirsiniz değil ise yaşadığınız şehir de en kötü ihtimal olarak hayvan otellerine bakın derim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz otele bıraktık. Çünkü bizimki insanlardan korkuyor. Bir de kimseye guvenemedim bakamaz falan.

ozguracar

Hayvansever
Kedi Dostu
Tabi her ilde otel yoktur sanirim. Olsa da guvenilir midir ?

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Bizim bir kedimiz vardı. Onun yavrusunu bir arkadaşımıza sahiplendirmiştik.
Pek ele kucağa gelmeyi sevmeyen, sakin yapılıydı. Sahiplendirdiğimiz kişi bir veya iki günlüğüne tatile gitmişlerdi (süresini tam hatırlamıyorum).
Geldiklerinde kedi her halde yanlız kaldığından dolayı kormuş, o olaydan sonra kucaktan artık hiç imemeye başlamış. Yanı yanlız bırakınca bağzı yan etkileri oluyor demek ki:unsure:. Bırakmamak gerekir.

ozguracar

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizim bir kedimiz vardı. Onun yavrusunu bir arkadaşımıza sahiplendirmiştik.
Pek ele kucağa gelmeyi sevmeyen, sakin yapılıydı. Sahiplendirdiğimiz kişi bir veya iki günlüğüne tatile gitmişlerdi (süresini tam hatırlamıyorum).
Geldiklerinde kedi her halde yanlız kaldığından dolayı kormuş, o olaydan sonra kucaktan artık hiç imemeye başlamış. Yanı yanlız bırakınca bağzı yan etkileri oluyor demek ki:unsure:. Bırakmamak gerekir.
İyi bır yan etki olmuş o zaman :)

Son düzenleme:

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Yani öyle ama kedilere göre değişir bu. Sonra kucağa gelen bi küser bir daha barışmaz ise o kötü olur işte 🙃.