Kedimiz Öksürüyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

myorgun

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba,
Bahçede beslediğimiz kedilerimiz var. 2 tanesi çok şiddetli öksürüyor. İnternetten biraz araştırdım galiba kedi nezlesi olabilir. Veterinere götürsem ortalama ne kadar ücret alır? Eğer çok yüksek ücret isterse maalesef karşılayamam. Evde bizim yapabileceğimiz ne önerebilirsiniz?

Çözüm
Açıkçası fiyat olarak bilmiyorum fakat çoğu şehirde belediye veterinerleri ücretsiz bakıyor.
Muğla ve izmirde sormuştum vardı. Sizin orada da olabilir.
Eğer imkanınız var ise kapalı bir alan oluşturun rüzgardan koruyun

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Açıkçası fiyat olarak bilmiyorum fakat çoğu şehirde belediye veterinerleri ücretsiz bakıyor.

Çözüm

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@myorgun, merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun.

Birçok veteriner hekim sokakta beslediğimiz sokak kedileri için ücret talep etmiyor, eğer ücret talep edilirse bulunduğunuz şehirin belediyesi mutlaka yardımcı olacaktır. Kayseri'de belediyelerin veteriner hekimleri var sağ olsunlar onlar sokak kedileri için yardımcı oluyorlar. Denizli de yaşıyorsunuz sanırım? Yarın beyaz masayı bir arayın danışın.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
2020 Veteriner Fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz. Hayvansever veteriner klinikleri sokak hayvanlarına indirim yapıyorlar, sokakta baktığınızı söyleyerek indirimden faydalanabilirsiniz. Evde sıcak tutmanız, iyi beslemeniz çabuk iyileşmelerini sağlayacaktır. Sakatatı haşlayıp suyuyla birlikte vermenizi tavsiye ederim. :)

myorgun

Hayvansever
Kedi Dostu
@myorgun, merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun.

Birçok veteriner hekim sokakta beslediğimiz sokak kedileri için ücret talep etmiyor, eğer ücret talep edilirse bulunduğunuz şehirin belediyesi mutlaka yardımcı olacaktır. Kayseri'de belediyelerin veteriner hekimleri var sağ olsunlar onlar sokak kedileri için yardımcı oluyorlar. Denizli de yaşıyorsunuz sanırım? Yarın beyaz masayı bir arayın danışın.
Teşekkür ederim. Denizli belediyesinin de böyle hizmeti var ama kediyi alıp geri getirmezler diye aramak istememiştim doğrusu ama oraya arayacağım sanırım
Teşekkür ederim bodrum ve kömürlük var oraya giriyorlar genelde ama daha düzgün yer ayarlayayım yarın

myorgun

Hayvansever
Kedi Dostu
2020 Veteriner Fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz. Hayvansever veteriner klinikleri sokak hayvanlarına indirim yapıyorlar, sokakta baktığınızı söyleyerek indirimden faydalanabilirsiniz. Evde sıcak tutmanız, iyi beslemeniz çabuk iyileşmelerini sağlayacaktır. Sakatatı haşlayıp suyuyla birlikte vermenizi tavsiye ederim. :)
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Evin içine almamız maalesef pek mümkün değil ama yarın bodrumda güzel bir yer ayarlamaya çalışacağım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediyi alıp geri getirmemelerinden korkuyorsanız bence siz götürün derim, sokak kedisi diye belki umursamayan kişi çıkar. Sizin yanınızda daha dikkatli olacaklarını düşünüyorum.

myorgun

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediyi alıp geri getirmemelerinden korkuyorsanız bence siz götürün derim, sokak kedisi diye belki umursamayan kişi çıkar. Sizin yanınızda daha dikkatli olacaklarını düşünüyorum.
Hafta içi dediğiniz gibi yapabilirim. Profilinizde kedi dostu yazıyor. Sizin de kediniz var galiba başınıza geldi mi böyle bir şey biz uzun zamandır sokak hayvanlarını besleriz ilk defa karşılaştık . Hani sigara içen dayılar olur çok şiddetli öksürürler aynı onlar gibi öksürüyor kedi.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@myorgun, ben de ortalama 20-25 sokak kedisine bakıyorum (sayıları değişiyor elbette), rast geliyoruz elbette böyle durumlarla ama bizim burada belediye direkt araba ile geliyor, hasta olan kediyi beraber götürüyoruz, muayene oluyor, geri aldıkları yere bırakıyorlar.

Açıkçası ben de sizin gibi çok kaygılanmıştım, komşum söyledi bana da belediye böyle hizmet başlatmış faydalanalım diye bizler de ihtiyacımız doğrultusunda faydalanıyoruz. Aynı durumla karşılaşıp kendi çözüm üreten kişiler olursa mutlaka geri dönüş sağlayacaklardır. Aynı zamanda veteriner hekimimiz olan @mevlutunal hocamızı da konuya etiketleyeyim, gördüğü vakit cevap yazacağını düşünüyorum.

myorgun

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz de bazen sayısı artsada 5 kediye bakıyoruz bahçede kendi hallerinde takılıyorlar. Belediyenin veterinerlik hizmetini duymuştum ama hiç kullanmadık. Dediğiniz gibi gidip gösterelim en iyisi.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz de bazen sayısı artsada 5 kediye bakıyoruz bahçede kendi hallerinde takılıyorlar. Belediyenin veterinerlik hizmetini duymuştum ama hiç kullanmadık. Dediğiniz gibi gidip gösterelim en iyisi.

Geceleri çalışan oluyor mu diye baktım ama kapalı görünüyor belediye, gündüz yazmış olsaydınız mesai saatleri içerisinde arardınız direkt sorardınız.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@myorgun, rica ederim aklınıza takılan herhangi bir soru olur ise uygun olduğunu düşündüğünüz kategoriye konu açabilirsiniz. Sorduğunuz soru hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar mutlaka geri dönüş sağlayacaklardır. :)