Kedimin Yememe - Tiksinme Problemi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Luna ve Lucy e 4 gün önce evde iç dış parazit uyguladık.

İkiside yutmadıgı için malt ile karıştırıp yedirdik. Ama ona rağmen Luna az direnip yese de resmen Lucy'e zorla yedirmek zorunda kaldım.

2 gündür malt vermeye calıstıgımızda kendınden geçen kedilerimiz artık ilgisiz Luna cok az yese bile Lucy agzına sürmüyor maltı.

İlk aşamada malt ile ilacı verdım diye tiksindiler diye düşündüm. Az önce yaş mama verdim.

Luna yaş mamaya aynı derece ilgili iken Lucy 'nin ilgisi azalmış, normalde tabağı yalardı %40 ını yemedi yaş mamanın.

Olayı daha da merak ettm minik hap seklinde ödül mamalarım var. Luna agzına surmez ancak Lucy o paketin sesini duydugu anda gırıldamaya baslar kapıyı tırmalar yerlerde yuvarlanır. Yanı o derece bayılıyor o mamaya ki arada gidip kendisi vermem için kapıyı acmaya calısırdı.

Bugun yıne aynı sey oldu yine cıldırdı, ta ki mamayı cıkartıp koklayana kadar. mamayı agzına aldı geri cıkardı yemedi.

Açıkçası nedenini cok anlayamıyorum, sizin fikriniz nedir?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Muhtemelen seni cezalandırıyor. Bana acı bir şey verdin diye.
Gimcatin pudingini ya da yogurdunu al dene bir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Eşimde yediremiyor. Acıkcası ceza oldugunu sanmıyorum cunku ödül mamasını agzına alana kadar almak ıcın cıldırıyordu.

Pf. zaten kuru mama da aşırı tüy dökmesi yaptı onu da değiştiricem, param kalmadı :D

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bence bir süre hiç yaş mama, ödül maması vermeyin. İçinden ilaç çıktığını görünce yaş mamadan da ödül mamasından da tiksinmişlerdir, bir süre biraz daha temkinli yaklaşırlar bu mamalara karşı. En iyisi üzerinden biraz zaman geçene kadar beklemek veya farklı aromalarda mama denemek oluyor böyle durumlarda. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Ödül maması ve yaş mama problemi çözüldü.

ancak malt konusunda hiçbir ilerleme yok :D