Kedimin Yalnızca Kafa Kısmındaki Tüyleri Dökülüyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Yilmaz61

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar merhaba.1 yaşında bir kedim var (british shorthair mı yoksa scottish straight mi emin olamadığım).Ufak bi tüy problemi yaşıyoruz ama hiç aradığım gibi bu konu başlığı bulamadım.Kedimin sırt tüyleri sağlıklı görünüyo fakat tüylerini bir kere traş ettirdikten ve uzadıktan sonra tüyleri ters taradıktan sonra bi kısmının halı gibi sert olduğunu farkettim.Traşın üstünden 6 ay geçti ve marka verebiliyor muyuz bilmiyorum ama vetoskin diye bir takviye kullanıyorum.Yeterli su içer,stres yaşadığı bi durum olmuyor,haftada iki tarıyorum zaten dediğim gibi vücudundaki tüyler dökülmüyor surat kısmı dökülüyor.Veterinere sorucam fakat çok meraklı ve talepkar olduğum için defalarca rahatsız etmek istemiyorum ama bi yandan tatmin de olmuyorum.Acana six fish gibi bir mama veriyordum hiç sevmiyordu ama fena gelmedi kilo vermesi ve nadiren kusması hariç.Şimdi n&d nar ve buğdaylı mamadan yiyor.Bundan sonra royal caninin british shorthair için ürettiği mamayı denemeyi düşünüyorum.Kısır değil.Önerilerinizi merakla bekliyorum,şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• E50E21FB-60D6-4E63-8EFF-7DA2FD99580B.jpeg
    E50E21FB-60D6-4E63-8EFF-7DA2FD99580B.jpeg
    966 KB · Görüntüleme: 48

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sorunlu bölgelerin fotoğraflarını da atabilir misiniz?

Yilmaz61

Hayvansever
Kedi Dostu
Şu an evde değilim,tüylerin döküldüğünü kaydettiğim videodan bir ekran görüntüsü bu,fakat video formatını desteklemiyor burası,eve gidince atarım; eğer bilginiz varsa videoyu atabileceğim bi opsiyon bulabilirsek sevinirim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Şu an evde değilim,tüylerin döküldüğünü kaydettiğim videodan bir ekran görüntüsü bu,fakat video formatını desteklemiyor burası,eve gidince atarım; eğer bilginiz varsa videoyu atabileceğim bi opsiyon bulabilirsek sevinirim
@Tevfik beyin bu konuda size yardımcı olacağını düşünüyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok uzun videoları yükleyemezsiniz maalesef, parça parça yükleyebilirsiniz videoları ancak.

Yilmaz61

Hayvansever
Kedi Dostu
April 12, 2021 bu şekilde çözüm bulabildim

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mevsim geçişlerinde bu tarz tüy dökülmeleri oldukça normaldir. Vitamin takviyesi verirseniz veya sakatat tüketmeseni sağlarsanız tüy dökümü azalacaktır. Bununla birlikte her gün taramanızı tavsiye ederim. İşe yaramazsa canını acıtmadan tüy toplama rulosu da kullanabilirsiniz. :)
Bölgesel tüy dökülmesi yani diğer bölgelere kıyasla tüy sıklığında seyrelme varsa başka bir sorun olup olmadığına da bakılması gerekir. 🐾