Kedimin yakaladığı ilginç canlı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ayşeaktas

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim dün akşam uzun ince ucunda tüy bulunan kuyruğa sahip sincapa fareye benzeyen bir canlı yakalamış. Biz fark edene kadar ayaklarına kadar yemiş. Tek bu fotoğrafı olduğundan ne olduğunu anlayamadık. Dün biraz internette araştırdım fakat ne olduğunu bulamadım. Hangi canlı ve türü olduğunu bilen yazabilir mi merak ettim😇.
VideoCapture_20200708-230542.jpg

Son düzenleme:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Açıkçası fareye benzettim ama kuyruğu çok ilginç duruyor. Direkt götürmüş mideye :D Tahmin edecek arkadaşlar illaki olacaklardır ama kuyruğunu görmesem %100 fare derim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bir de @Gülce baksın neler diyecek :) ama cidden tuhaf duruyor, bakalım bilen kişi bizi de aydınlatmış olur.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Muhtemelen avladığı canlı jerboa, bir diğer adıyla Arap tavşanı. Anadoluda yayılım göstermektedir. Ovalarda, steplerde ve yaylalarda rastlayabiliriz. :)

Ayşeaktas

Hayvansever
Kedi Dostu
Muhtemelen avladığı canlı jerboa, bir diğer adıyla Arap tavşanı. Anadoluda yayılım göstermektedir. Ovalarda, steplerde ve yaylalarda rastlayabiliriz. :)

Teşekkürler bilgi için.Nadir görülüyor galiba,haber sitelerinde sivasta görüldü vb. haberleri yapılmış.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sık açığa çıkan bir canlı değil. Kedinizin avlaması da ilginç olmuş :)

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Bu türün nesli tehlikede diye biliyorum, keşke canlıyken görseydiniz diyeceğim ama keşkenin pek faydası olmuyor =).