Kedimin tüylerinde hafif turunculuk var

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Suskokedi

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim 9. Aylık erkek gri beyaz çizgili bir kedi bir ay kadar öncesinde biyiklarinin daha gerisindeki tüyler hafif turuncu olmuştu ve şu an bıyık taraflarında hafif var ama nasıl desem tüyleri normal derisi vs herşey normal sadece rengi hafif kırılmış gibi griyle kaynasmis bir renk ama nedenini bilmiyorum bilen var mı acaba

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Suskokedi, bu durumu aslında görsel ekleyerekte antsaydınız yardım etmek isteyen arkadaşlarımız daha fazla yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum. @Gülce etiketliyorum müsait zamanda mutlaka konunuza geri dönüş yapacaktır.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bazı kedilerin rengi büyüdükçe değişebiliyor, o tarz bir durum olabilir. Kediniz o bölgeyi devamlı kirlettiği için de renk değişimi gözleniyor olabilir, hiç silmeyi denemiş miydiniz?
Fotoğrafını atarsanız çok daha iyi yardımcı olurum. :)

Suskokedi

Hayvansever
Kedi Dostu
Çekerken bile çok belli olmuyor ama dediğim yerlere bakarsınız hafiften görürsünüz sanırım

Ekli dosyalar

• IMG20210302114844.jpg
    IMG20210302114844.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 21

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Gecen russian blue sayfasında birisi paylaşmıştı, gıpgri kedinin göğüs kısmı 1 yaşındayken kahverengiye dönmüştü :D

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Çekerken bile çok belli olmuyor ama dediğim yerlere bakarsınız hafiften görürsünüz sanırım
Cevabı yazıp göndermeyi unutmuşum.😄 Renkler sonradan değişkenlik gösterebiliyor, bu tamamen genlerinden kaynaklı bir durum ve bir zararı yok. Tüy renginde genel bir değişim olabileceği gibi bazen küçük bir alanda da renk değişimi gözlemlenebiliyor. :)

Suskokedi

Hayvansever
Kedi Dostu
Oh rahatladım valla sağolun az pimpirikli olabiliyorum teşekkür ederim yardımınız için ☺️