Kedimin tüylerinde dökülme

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
86F4F2B2-2CF6-4B2A-89B2-6D5204FBE055.jpeg

Arkadaşlar herkese selam,

Sanırım mevsim geçişinden dolayı kedimin tüy dökümü çooook fazlalaştı bende yeni bir tarak aldım çok şükür ki çok sevdi günde 3-4 defa tarıyorum azalttım biraz ama şunu farkettim sırt kısmının orda resimdeki gibi lokal bir dökülme var orda hiç tüy yok başka yerde var mı bilmiyorum göremedim çünkü baktığımda. Sizce sebebi nedir ?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
hocam günde 3 4 kere kedi taranır mı naptın sen , yazık hayvana. Tüy dökülmesini azaltmamışsın, güçsüzleşip düşecek tüyleri erkenden yolmuşsun bence sen :(

Normal şartlarda kısa tüylü kedi haftada 1-2 , uzun tüylü 3-4 kere tanır ki mevsim gecisi değil ise haftada 1 ve haftada 2-3 yeterlidir.

Hangi tarağı kullanıyorsun, furminatör ise haftada 1 den fazla kullanmaman gerekir zaten.

Bana bölgesel dökülme gibi geldi, birşey dokunmus olabilir. Büyümediği sürece pek endişeye gerek yok

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
hocam günde 3 4 kere kedi taranır mı naptın sen , yazık hayvana. Tüy dökülmesini azaltmamışsın, güçsüzleşip düşecek tüyleri erkenden yolmuşsun bence sen :(

Normal şartlarda kısa tüylü kedi haftada 1-2 , uzun tüylü 3-4 kere tanır ki mevsim gecisi değil ise haftada 1 ve haftada 2-3 yeterlidir.

Hangi tarağı kullanıyorsun, furminatör ise haftada 1 den fazla kullanmaman gerekir zaten.

Bana bölgesel dökülme gibi geldi, birşey dokunmus olabilir. Büyümediği sürece pek endişeye gerek yok
Yok hayır normal bildiğiniz küçük kedi tarağı. 3-4 defa tararken mesela 2-3 dakika tarıyorum bırakıyorum o şekilde. Haftada 3 kez yeterli midir peki ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bölgede herhangi bir kızarıklık, kepeklenme, siyah nokta, yara kabuklanması var mı? Kullandığınız mamadan da alerji olmuş olabilir.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bölgede herhangi bir kızarıklık, kepeklenme, siyah nokta, yara kabuklanması var mı? Kullandığınız mamadan da alerji olmuş olabilir.
Hayır dikkatlice inceledim öyle bir şey yok. Mamadan yapmıştır diye düşünüyorum Brit Care'den Acana'ya geçtim tüy dökülmesi çok fazlalaştı mevsim geçişindendir sandım bir de bunu görünce. Brit Care'e dönücektim zaten tekrar.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Belki mama alerjisi kaynaklı olabilir ama tam emin olamadım, biraz takip etmenizde fayda var.