Kedimin Sağlık Problemi Hakkında Yardım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

incilaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
oğlumun sağlık problemi ile ilgili daha fazla yardım bilgi ve destek almak adına buraya kayıt oldum umarım doğru bilgiler niteliğinde oğlumun sağlığını geri kazanırız herkese şimdiden çok teşekkürler.

Oğlum son zamanlarda ara ara yediğini kusuyordu bugün kan kustu ve veterinere götürdük veteriner kan tahlili yaptı sonuçlarından böbrek değerlerinin sınırında olduğunu söyledi (kan tahlillerini yazabilirim) bir kaç kedi besleyen tanıdığıma danıştım ve karaciğerle alakalı olabileceğini söylediler bu durumda kafam karıştı ya kedimde iki taraflı bir sağlık problemi var 2. ihtimal ise ikisinden biri veteriner böyle bir durumda idrar tahlili de yapmadı bu durum beni şüphelendirdi böyle bir durumla karşılaşan var mı? varsa önerileri neler hangi tetkiklere bakılması gerekiyor kesin sonuca nasıl ulaşabilirim lütfen yardımcı olun

bu arada yarın farklı bir veterinere götürmeyi düşünüyorum o yüzden neler yapılması gerektiği benim için önemli

Son düzenleme:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Hoş geldiniz sefalar getirdiniz, başlığınızı biraz daha kısa tuttum. Girdiğiniz başlık bayağı uzun :)

Uygun kategorilere dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz, ailemize hoş geldiniz yeniden :)

incilaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
Hoşbuldum siteyi kullanmayı bilmediğim için her yere yazı yazmış olabilirim kusura bakmayın sorunumu yanlış yere mi yazdım acaba?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben doğru yere taşıdım, sonradan güncellemişsiniz yazınızı ben kendinizi tanıtıyorsunuz sandım :)

Arkadaşlar destek olacaklardır mutlaka, yeniden hoş geldiniz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kan değerlerini mutlaka yanınızda götürmenizi öneririm. Eğer böbreklerinde bir problem varsa öncelikle böbreklerin tedavi edilmesi gerekir. Bunların yanında veteriner hekiminizin şüphelendiği başka bir hastalık varsa mutlaka gerekli tetkikleri yapacaktır.
@mevlutunal veteriner hekimimiz de müsait olduğunda size yardımcı olacaktır.

incilaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
Kan değerlerini mutlaka yanınızda götürmenizi öneririm. Eğer böbreklerinde bir problem varsa öncelikle böbreklerin tedavi edilmesi gerekir. Bunların yanında veteriner hekiminizin şüphelendiği başka bir hastalık varsa mutlaka gerekli tetkikleri yapacaktır.
@mevlutunal veteriner hekimimiz de müsait olduğunda size yardımcı olacaktır.
öncelikle değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler. ben buraya kan değerlerini de bırakıyorum umarım sorunun neyden kaynaklı olduğunu öğrenip gerekli tedavi takviye vs. başlayabilirim geç olmadan

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-15 at 22.50.07.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-15 at 22.50.07.jpeg
    40.4 KB · Görüntüleme: 26

mevlutunal

Yeni Üye
öncelikle değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler. ben buraya kan değerlerini de bırakıyorum umarım sorunun neyden kaynaklı olduğunu öğrenip gerekli tedavi takviye vs. başlayabilirim geç olmadan
Merhabalar , kan değerlerinden sadece creatinin biraz yüksek. Referans değerler yanlış yazıyor sanırım insanlar için olan biyokimya cihazı kullanılmış ama bu değerler belirlemede yeterli değil. En az 12 paremetre bakılması lazım. Kan kusuyor ise mide kaynaklı bir problemden şüphe edilir. Mide ülseri vs gibi. Aynı zamanda hemogram da bakılması lazım , röntgenle de mide duvarını incelemek gerekir. Karaciğer böbrek yetmezliklerinde de kusma olur ama ciddi yükselmesi lazım bu değerlerin. Dediğim gibi sindirim sisteminin muayene edilmesi gerekiyor.

mevlutunal

Yeni Üye
Referans aralıklara buradan bakabilirsiniz. Örneğin bu kedide kusma vardı ama değerler aşırı yüksekti.

Ekli dosyalar

• DSC_7638.JPG
    DSC_7638.JPG
    849.8 KB · Görüntüleme: 19

mayuked

Hayvansever
Kedi Dostu
oğlumun sağlık problemi ile ilgili daha fazla yardım bilgi ve destek almak adına buraya kayıt oldum umarım doğru bilgiler niteliğinde oğlumun sağlığını geri kazanırız herkese şimdiden çok teşekkürler.

Oğlum son zamanlarda ara ara yediğini kusuyordu bugün kan kustu ve veterinere götürdük veteriner kan tahlili yaptı sonuçlarından böbrek değerlerinin sınırında olduğunu söyledi (kan tahlillerini yazabilirim) bir kaç kedi besleyen tanıdığıma danıştım ve karaciğerle alakalı olabileceğini söylediler bu durumda kafam karıştı ya kedimde iki taraflı bir sağlık problemi var 2. ihtimal ise ikisinden biri veteriner böyle bir durumda idrar tahlili de yapmadı bu durum beni şüphelendirdi böyle bir durumla karşılaşan var mı? varsa önerileri neler hangi tetkiklere bakılması gerekiyor kesin sonuca nasıl ulaşabilirim lütfen yardımcı olun

bu arada yarın farklı bir veterinere götürmeyi düşünüyorum o yüzden neler yapılması gerektiği benim için önemli
Merhaba öncelikle hoşgeldiniz.
Aslında benim söyleyeceğim şeyle kedinizin hastalığının bir alakası var mı bilmiyorum ama benim kedimde de böbrek sıkıntısı çıktı. Tedavi şu şekildeydi (adını tam hatırlamıyorum ama veterinerinize sorarsanız yardımcı olacaktır) böbrek, karaciğer ve kan değerlerini gösteren bir makine mi desem test mi desem öyle bir şey varmış oradan tüm değerler çıkıyormuş ama biraz maliyetliydi (350 TL civarında) oradan tüm değerler çıkıyormuş ben kediminkine baktıramamıştım çünkü o kadar imkanım yoktu o an için ve veterinerim kendi gözlemlerine dayanaraktan kedimde böbrek rahatsızlığı olduğunu söyledi (sarılık, kabız, yemeden içmeden kesilme, yürürken düşme-sendeleme, kusma vs) o şekilde tedaviye başlandı. 7 günlük bir tedavisi vardı ve her gün böbrek ve karaciğer güçlendiren-destekleyen iğneler yapılıyordu. Kedimin hastalığı çok ilerlemiş ben sonradan fark ettiğim için kurtaramadık ama erken teşhislerde o iğneler işe yarıyormuş. Tam anlatamadım kusura bakmayın o makinenin ve iğnelerin ismini bilmediğim için ama veterinerinize danışırsanız o anlayacaktır.

incilaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
Başınız sağolsun 😔 bugün işinde daha iyi olan başka bir veterinere götürdük değerlerinin normal olduğunu korkulacak bir şey olmadığını söyledi yemesi keyfi yerinde 1 ay sonra tekrar kontrole götürücez bizde şuan kan alınıp vitamin verildiği için yormak istemedik açık kırmızı kan boğazdan gelebilirmiş koyu renkli kan ve ya dışkısında olursa tehlikeliymiş çok şükür iyiyiz şuan 🙏

mayuked

Hayvansever
Kedi Dostu
Başınız sağolsun 😔 bugün işinde daha iyi olan başka bir veterinere götürdük değerlerinin normal olduğunu korkulacak bir şey olmadığını söyledi yemesi keyfi yerinde 1 ay sonra tekrar kontrole götürücez bizde şuan kan alınıp vitamin verildiği için yormak istemedik açık kırmızı kan boğazdan gelebilirmiş koyu renkli kan ve ya dışkısında olursa tehlikeliymiş çok şükür iyiyiz şuan 🙏
Çok şükür. Geçmiş olsun. 🙏🏻

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedinizin son durumu nedir? Sağlığına kavuştu mu merak ettim :(