Kedimin sağ gözünde bulanıklık

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

FatihBakan

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar 2 gün önce kedimin sağ gözünün fotoğraftaki gibi olduğunu farkettim Annem veterinere götürdü veteriner bu beni aşar ben bişey yapamam profesöre göstermeniz gerek demiş. Profesöre götürünce muayene ücreti 500 TL tutuyormuş, sonra bir damla yazmış bunu kullanın geçmezse profesöre götürün demiş. Benim anlamadığım olay bir kedinin hastalığı veterineri nasıl aşıyor, acaba anlaşmalı falan mı diye düşündüm ama kötü niyetli de düşünmek istemiyorum. 2 gündür hiç keyfim yok daha önce kedisiyle ilgili böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar çok keyfim kaçtı. Evin arka bahçesinde 2 tane yavru kedi var ara sıra onları eve alıyordum onlarla oynuyordu acaba onlardan bulaşmış olabilir mi? Gerçi yavruların gözünde bir sorun yok .

Ekli dosyalar

• IMG_20210126_002019.jpg
    5.4 MB · Görüntüleme: 477

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@FatihBakan, deneyimli arkadaşlar yorum yapsınlar ama beni aşıyor dedikten sonra diğer uzman kişinin 500 lira muayene ücretinin olması aşırı absürt bir durum. Her veteriner hekim elbette alsın hakkını, sonuçta emek ve zaman harcıyorlar fakat çok daha fazlasını isteyen herkesten nefret ediyorum ben. Bunu sadece veteriner hekim olarak mesleki gruba sınıflandırmayalım. Çok geçmiş olsun, en kısa zamanda kendine gelir inşallah🙁

FatihBakan

Hayvansever
Kedi Dostu
500 lira çok değil mi arkadaşlar ben anlamıyorum. Öyle veya böyle ben 500 de olsa vercem ama benim kafamı karıştıran olay veteriner bu beni aşar diyor. Yahu bu ne demek sen nasıl veterinersin. Bu beni aşar diyince benimde içime korku saldı kedinin ciddi birşeyi mi var acaba diye.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@FatihBakan, içinizi rahat tutun her zaman bir çözüm bulunur elbette. Keşke tek veteriner hekime göstermeseydiniz, ayrıca ev içerisinde yaşayan kedilerin dışarıdaki kediler ile bir birlikteliği olduğu zaman ev içerisindeki kedinin hastalık yapma olasılığı çok yüksek. Bana göre dışarıdaki kedilerin bağışıklıkları çok yüsek, tüm mevsimleri atlatıp sağlıklı bir şekilde çıkıyorlar. Deneyimli arkadaşlar mutlaka yorumlayacaklardır diye düşünüyorum, içinizi siz rahat tutun.

FatihBakan

Hayvansever
Kedi Dostu
Yarın farklı bir veterinere götüreyim bari korkuyorum görme kaybı falan yaşar diye

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Yarın farklı bir veterinere götüreyim bari korkuyorum görme kaybı falan yaşar diye

Bence en mantıklısı alternatif bir veteriner hekime götürmektir. Bir kişinin o işte tıkandığını ve saçma bahanelerin arkasına sığındığını gördüğümüz an direkt olarak alternatif çözümler bulmaya çalışmalıyız. Belki konu ile çok alakalı olmayacak ama, babam her zaman şunu söyler: her zaman aynı esnafa gitme, her zaman aynı klinikte muayene olma, hatta her zaman kedilerini aynı veterinere götürme der. Bunun sebebi ise belirli bir süre sonra esnaf düşüncesinden çıkıp, beni garanti müşteri konumuna koymaları. Her daim ikinci iyi bir seçenek olmalı.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Veterinerler genel olarak tüm hayvanın fizyolojisini bilse de bazı kısımlar uzmanlık istiyor.
Gerekli alet donanımı ya da kendi bilgisi ve tecrübesi olmayabiliyor Ancak istanbul gibi bir yerde bu bana da sacma geldi, alternatif veterinere gidebilirsiniz. Gitmeden telefonda göz ile ilgili tecrübeli olup olmadıklarını sorun.

Muhtemel kedinizin gözüne ışık tuttugunuzda o bulanıklık biraz kücülecektir. Bulanıklık genelde tedavi edilebilen birşey, sebebini tam bilmiyorum ancak damar veya gözün ön tabakasında oluşan bünyesel bir neden diye hatırlıyorum. İlerde daha cok sıkıntı cıkmaması adına baska bir veteriner bulmanızda fayda var

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Göz kesinlikle uzmanlık ve donanım isteyen bir alan, her veteriner hekimin kolaylıkla yapabileceği ameliyat tiplerinden değil maalesef. Herhangi bir klinik veteriner hekiminden ziyade göz üzerine uzmanlık yapmış bir veteriner hekime götürmenizi öneririm.