Kedimin sağ gözü kızardı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
WhatsApp Image 2021-01-05 at 22.05.30.jpeg

Arkadaşlar birden bire oldu bu, ben bilgisayar oynuyordum geldi yanıma yattı kendini yalarken birde bi baktım sağ gözünde kızarıklık, kısıklık ve diğer gözüne göre daha çok kırpıyor ama hafif böyle şiddetli şekilde değil. Bunun ardındanda 25-30 saniye boyunca belirli aralıklarla böyle 4-5 saniye aralıklarla baya hapşırdı şuan hapşırması yok arada hapşırıyordu fakat göz kızarıklığı beni korkuttu mamasını bugün değiştim alerjik birşey olabilir mi ? Veya biryere mi çarpmıştır ? Hareketli ve meraklı bir kedi çünkü. Ne durumda veterinere götürmeliyim ?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu durumu ben sokak kedilerimde yaşıyorum, onunda sebebi patilerini çok yalayıp sürekli patileri ile gözlerini silmelerinden kaynaklı olduğunu söylemişti arkadaşım. Daha önce böyle bir olayı yaşamış kendisi, elbette bu durum çok farklı şekilde yorumlanabilir. Çok geçmiş olsun görüpte yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu durumu ben sokak kedilerimde yaşıyorum, onunda sebebi patilerini çok yalayıp sürekli patileri ile gözlerini silmelerinden kaynaklı olduğunu söylemişti arkadaşım. Daha önce böyle bir olayı yaşamış kendisi, elbette bu durum çok farklı şekilde yorumlanabilir. Çok geçmiş olsun görüpte yardımcı olacaklarını düşünüyorum.
Çok teşekkür ederim. Kedim yalanmayı sever tabi doğal olarak dediğini çok mantıklı şuan mesela yerde oturuyor kızarıklığı göremiyorum göz kapanması da yok sanırım o yalanmadan olabilir fakat hapşırığı çok sık olmamakla beraber devam ediyor. Balkonda oturmayı seviyor soğuktan olabilir dicem daha soğuk günlerde olmamıştı böyle birşey o yüzden sanmıyorum soğuktan olacağını.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, aslında hapşırmanında birçok sebebi olabilir, ciddiye almak gerekli mi? Bana göre kedilerimizin yaptığı her eylemi ciddiye almalıyız. Hapşırma konusunda diğer arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Şuan göz kızarması yok hapşırmasıda geçti fakat uyuyor zaten. İnşallah geçmiştir bakalım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Şuan göz kızarması yok hapşırmasıda geçti fakat uyuyor zaten. İnşallah geçmiştir bakalım.

İnşallah geçmiştir. Sabah uyandığında bir uzaktan ve yakından önizleme yapın duruma göre yeniden bu başlık altına yazarsınız. Çok geçmiş olsun güzelliğe :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tozlu bir yerde dolaşmış veya evdeki çiçeklerden alerji olmuş olabilir. Gözünü kısmaya devam ediyorsa bir yere çarpmış da olabilir. Pamuğu demlenmiş yeşil veya siyah çaya batırıp gözünü temizlemenizi öneririm. Önemli bir sorun yoksa gözü iyileşecektir. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sapsal elini yalayıp gözünü temizlerken zorladı bence :)
Mama değişikliği alerji de olabilir tabi. gözlemlemekte fayda var.
Geçmiş olsun hocam:)