Kedimin Poposunda Kaka Kalma Sorunu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Melkkkk

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba 8 yaşında dişi kısır bir kedim var bu yaşa kadar hiç bir hijyen sorunu yaşamadık kedim çok kilolu değil ama göbeği çok sarkık yaklaşık son 1 senedir poposunda kaka kalıyor hep ya yıkıyorum ya siliyorum ama artık poposu tahriş oluyor diğer heryerini yalıyor ama göbeğinden poposuna erişemiyor(gözlemlediğim kadarıyla sorun bu) dediğim gibi kedim kilolu değil ama aşırı derecede sarkık bir göbeği var diyete soktum ama göbeğinden veremiyor çok hareketli bir kedide değil lazerle bile oynamıyor benim gibi olan varmı çok çaresiz kaldım bana bir akıl verin :(

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kac kilo kedi?

Sarkık göbek olayı evrimsel bir konu bildiğim kadarıyla kilo ile alakasız.

benim bir kedim 4,5 kg bir kedim 3.1 kilo. zayıf olanın karnı sarkık mesela.

Kilodan erişememe noktası için baya kilolu olması lazım. Eğer erişememe değilde yapmama durumu var ise fısfıs içine su koyun poposuna sıkın. iç güdüsel olarak yalamaya başlıyor.

benim kilolu kedimde de temizlememe problemi var, böyle çözdüm.

Melkkkk

Hayvansever
Kedi Dostu
Kac kilo kedi?

Sarkık göbek olayı evrimsel bir konu bildiğim kadarıyla kilo ile alakasız.

benim bir kedim 4,5 kg bir kedim 3.1 kilo. zayıf olanın karnı sarkık mesela.

Kilodan erişememe noktası için baya kilolu olması lazım. Eğer erişememe değilde yapmama durumu var ise fısfıs içine su koyun poposuna sıkın. iç güdüsel olarak yalamaya başlıyor.

benim kilolu kedimde de temizlememe problemi var, böyle çözdüm.
Kedim 4.5-5 kilo arası ama çok minyon bir kedi kısa boylu o yüzdenmi erişemiyor diyorum bu benim kendi teorim çünkü aklıma başka birşey gelmiyor poposunu yalamak için pozisyon aldığında kuyruk sokumunu yalayabiliyor sarkık göbeği katlanıp poposunu kapatıyor