Kedimin pirelerii lutfen yardim edin

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Eladuman

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba bir ay once ic dis parazit ve tuyleri kestirdik fakat pireler bitmedi. Sonra pire damlasi aldik veterinerden yine bitmedi. Suan siyah noktolar olurya artik yumurta mi diski mi bilmiyorum onlardan artik yok. Ama gunde 3 yada 4 tane pire buluyorum vucudunda. Onlari hemen olduruyorum. Paztesi ev ilaclanacak neyseki evde hic gormedim. Nasil bitirebilirim. Damlayi yapali iki hafta oldu bu arada.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Dışarı çıkıyor mu?

Opensky

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle geçmiş olsun. kedinizi ince uçlu bir tarak yardımıyla baştan aşağı hergun tarayın bu yetişkin pirelerin temizliği için iyi bir yöntemdir. Yetişkin bir dişi pire ortalama günde 50 tane yumurta bıraka bilir hergun evinizdeki halıları yorganlari yumurta kalabilecek çatlakları elektrikli süpürge ile dikkatli bir şekilde vakumlayin. Tüm evcil hayvanları ve aile üyelerini evden çıkarın ve sonra halıları ve diğer yüzeyleri pire spreyi ile kapayın.
Tüm yüzeyler kuruyana kadar evcil hayvanları, çocukları ve diğer herkesi uzak tutun. Artık bu işlemlerden sonrada hala evinizde pire varsa profesyonel bir ilaçlama firmasayila anlaşın.
Kaynak: Protect Your Cat and Home from Fleas

Moderatör tarafında düzenlendi:

Eladuman

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle geçmiş olsun. kedinizi ince uçlu bir tarak yardımıyla baştan aşağı hergun tarayın bu yetişkin pirelerin temizliği için iyi bir yöntemdir. Yetişkin bir dişi pire ortalama günde 50 tane yumurta bıraka bilir hergun evinizdeki halıları yorganlari yumurta kalabilecek çatlakları elektrikli süpürge ile dikkatli bir şekilde vakumlayin. Tüm evcil hayvanları ve aile üyelerini evden çıkarın ve sonra halıları ve diğer yüzeyleri pire spreyi ile kapayın.
Tüm yüzeyler kuruyana kadar evcil hayvanları, çocukları ve diğer herkesi uzak tutun. Artık bu işlemlerden sonrada hala evinizde pire varsa profesyonel bir ilaçlama firmasayila anlaşın.
Kaynak: Protect Your Cat and Home from Fleas
Tesekkurler evet hergun evi supuruyorum halilari yikmaya gonderdim geldiginde de sermicem hemen. Pire vs olursa uremesin diye. Sirkeli su yapip siliyorum. Kedime de sirkeli suyu pamuga damlatip usten siliyorum umarim cabuk biter

Moderatör tarafında düzenlendi:

mevlutunal

Yeni Üye
Merhaba bir ay once ic dis parazit ve tuyleri kestirdik fakat pireler bitmedi. Sonra pire damlasi aldik veterinerden yine bitmedi. Suan siyah noktolar olurya artik yumurta mi diski mi bilmiyorum onlardan artik yok. Ama gunde 3 yada 4 tane pire buluyorum vucudunda. Onlari hemen olduruyorum. Paztesi ev ilaclanacak neyseki evde hic gormedim. Nasil bitirebilirim. Damlayi yapali iki hafta oldu bu arada.
Merhaba , dış parazit ilaçlarının hiç biri yumurtalara etki etmez. Bu sebepten dolayı yumurtaların olgunlaşma süreleri 20-60 gün arasında değişir ve sizin en az 4 ay boyunca aylık parazit damlası kullanmanız gerekir. Parazit damlalarının tamamı da işe yaramaz , iyi olan bir marka kullanmalısınız. Bayer in damlasını öneriyorum , düzenli kullanırsanız hiçbir sorun olmaz ve ayrıca kedi köpeklerdeki parazitler insanlarda yerleşim yapmaz