Kedimin patisi şişti

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ayşex

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, işten eve geldim ve kedimin patisinin şiş olduğunu fark ettim. Üstüne basarken çok az topallıyor. Patisine bakmaya çalıştım ama dokundurtmuyor. Evde acaip şekilde böcek falan avlıyor. Ölü böcek falan gördüm balkonda. Arı mı soktu diye şüphelendim ama arı ölüsü de bulamadım. Kardeşim dün akşamda böyleydi, dedi. Hafif topallıyor gibi, işten geç geldiğimden fark etmemişim sanırım. Buz koymaya çalıştım şimdi. Elimde Dermasidin diye kremi var ondan da sürmeye çalışıcam. Veterinere anca yarın akşam götürebilirim. Yarım saat sonra kapanıyor vetler ve gidebileceğim en yakın vet 1 saat uzaklıkta. Yarına kadar napabilirim?

Ekli dosyalar

• IMG_20210701_170824_224.jpg
    IMG_20210701_170824_224.jpg
    116.5 KB · Görüntüleme: 21

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Dostumuzun patisinin şişmesinin birçok nedeni olabilir. Bu birçok neden arasında tırnak uzunluğu, arı sokması gibi nedenler alır. Şişen bölgeye çok fazla dokunmamanız gerekiyor. Kırılmışta olabilir. Genelde tırnak ya da yabancı cisim kaynaklı oluyor. Kısa süre içerisinde bir veteriner kliniğe gitmenizi tavsiye ederim. Veterinere gidene kadar soğuk kompres yapmaya devam edebilirsiniz :) Ayrıca, acil bölümü bulunan veteriner kliniklerine gidebilirsiniz.

Son düzenleme:

Ayşex

Hayvansever
Kedi Dostu
Açıkçası elimde çok param yok, geçen gittiğimde bile hiçbir şey yapmadan 30 saniye kedime bakıp üstüne muayene ettik diye 100 tl aldılar benden. Acil için de ayrı para alınıyor, herhangi bir test yaparlarsa karşılayamam. Ufak beyaz bir şey gördüm patisinde. İltihap olabilir mi bilmiyorum. Yarın akşam götürebilirim anca. Ayağının kırık olduğunu düşünmüyorum. Sadece patisinin altındaki şişen yere dokundurtmuyor.
Ve balkonda çok fazla böcek öldürüyor

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
O halde bölgeye soğuk kompres uygulamayı ihmal etmeyin. Beyaz bir sıvı görünüyorsa, muhtemelen yabancı cisimden kaynaklıdır.