Kedimin pati arasında yara var

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar, kedim 2 gündür sağ ön patisinin içini ısırıp yalıyordu. Dikkatimi aşırı çekti bugün, üstüne basmaktan da çekiniyordu. Çok hızlı, aşırı hararetli bir kediye sahibim. Önlemimi alsam da her yere tırmanıyor, deli gibi koşuyor evde. Ayakları kayıyor diye halı serdim her yere ama halıda bile patileriyle sürünerek koşuyor. Büyük ihtimalle patisinin arasını sürttü ve ısırıp yalayarak yarayı büyüttü. Fotoğrafını çekmeye çalıştım ama pek izin vermedi, yükleyebilirsem yükleyeceğim. Yarın öğleden sonra işten gelince veterinere götüreceğim. Napabilirim bu gece? Başına gelen var mı? Kumunu falan fazla eşeleyen bir kedi, zaten alerjisi de var kuma falan. Çok durdurmamaya çalışıyorum ama yara olmuş bir kere orası. Ne önerirsiniz? Patisini kocaman açıp ısırıyor yara yeri.

Ekli dosyalar

• IMG-20210317-WA0122.jpg
    IMG-20210317-WA0122.jpg
    79 KB · Görüntüleme: 548
  • IMG-20210317-WA0121.jpg
    IMG-20210317-WA0121.jpg
    76.3 KB · Görüntüleme: 540

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Biraz geç oldu ama veterinere gitmekte fayda var.

Benım bir kedim deride olusan yara yüzünden tedavi gördü. Dezenfekte spreyi ve yara iyileştirici krem vermişti.

Öteki kedim patisini bir şekilde kanatıyor arada bir. o ilacları kedime uygulayıp 1 günde iyileştiriyorum hemen.

Yarayı dezenfekte etmezseniz kum nedeniyle daha kötü hale geliyor

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Bugün 3 gibi götüreceğim. Kumundan dolayı soyulmuş, yaraya kumlar yapışmış. Temizledim 2 saatte bir. Suyla biraz rahatlatmaya çalıştım ama yandı sanırım dokunmadım çok izin vermedi. Kumu kazdığı patisi yara olmuş hep.
Biraz geç oldu ama veterinere gitmekte fayda var.

Benım bir kedim deride olusan yara yüzünden tedavi gördü. Dezenfekte spreyi ve yara iyileştirici krem vermişti.

Öteki kedim patisini bir şekilde kanatıyor arada bir. o ilacları kedime uygulayıp 1 günde iyileştiriyorum hemen.

Yarayı dezenfekte etmezseniz kum nedeniyle daha kötü hale geliyor