kedimin öleceğini biliyor olmam

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

patates16

Hayvansever
Kedi Dostu
biliyorum burası dert forumu değil ama derdimi anlatacağım kimse yok. özür dilerim

idrar yollarından işeyemeyen kedimi zor bela veterinere götürmüştük, tedavisi yapıldı ve o an ihtiyacı olan mamayı alabilmiştik.

şimdi tekrar aynı sorunu yaşıyor, kedi kumu yok (son bir gıdım çam pellet kumu kullandık bitti), ihtiyacı olan özel mama bir kenara normal maması bile yok (2 haftadır annemin arkadaşından mama alıp öyle verdik..) ve çok stresli bir ortamda büyüyüp yaşadı

tekrar veterinere götürmem imkansız daha mamasını ve kumunu bile alamıyorum

şuan 1.5 yaşında naci, kardeşi şirin de aynı sorunu yaşıyor.. ( o da 1.5 yaşında )

kuma girip çıkıp ağlıyor şuanda mesanesi aşırı dolu değil biraz yattı dinleniyor, ama sonunu biliyorum..

işetmeye çalıştım ama hiç yardımcı olmuyor, kumda durmadı çıktı.

önceki tedaviden yarım kalan antibiyotik iğneleri var, tarihleri geçmiş sanırım. hoş ki annemle ben iki aptal iğneyi bile yapamazdık..

böyle olacağını hiç düşünmedim, ben daha çocuğum 18 yaşındayım bu kedileri sahiplendiğimiz zaman durumumuz bu kadar kötü değildi

daha önceden kedileri dışarı salmamız gerekirdi ama bunu da düşünemedim, ben gerçekten saf ve aptalım. ama hiçbirisi benim suçum değil,,

ben zaten yeterince sefalet içinde yaşıyorum ama bu hayvanların suçu günahı ne, onlar en masum ve saflar :(

gerçekten bıktım, artık hiçbişey yaşamak istemiyorum. çocuğum kardeşim dediğim hayvan acı çekiyor ve ben hiçbirşey yapamıyorum, daha naci ve şirini bile sağlıklı şekilde yaşatamazken nasıl yaşayabilirim ki.

(kahveli naci diğeri şirin)

photo_2020-11-25_13-10-00.jpg photo_2020-11-25_13-10-22.jpg photo_2020-11-25_13-10-42.jpg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Pesimist bakış açınızı düzeltin, yaşınız genç. İlerde ne olup olmayacağını bilemezsiniz.

Ekonomik durumunuzu bilmiyorum fakat en basitinden proline / jungle kedi kumu 10 tl civarı, sizi 2-3 hafta götürür, acık mamalardan en azından 20 tl'ye felicia falan bulabilirsiniz tahminen.

Ekonomik durumunuzu bilmiyorum ancak sosyal medyada böyle durumlarda insanlar kendi kedilerini sokak kedisş / bahcede bakıyorum diyip belediye veterinerinde tedavi ettiriyor.

Sizin ufaklıkları da bu sekilde deneyebilirsiniz, lütfen pozitif düşünün.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@arn çok doğru söylüyorsunuz. Öncelikle daha pozitif olmanızı öneririm.
Son çare olarak gerçekten onlara iyi bakamadığınızı düşünüyorsanız sahiplendirme ilanı açabilirsiniz. Geçici olarak sahiplendirseniz bile içinizi rahatlatacağını düşünüyorum.