Kedimin Lazer ile Oynaması Psikolojisini Bozar Mı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

zeynep58

Hayvansever
Kedi Dostu
kedim sıkılmasın diye eğlendiğini düşünerek lazer aldım peşinde koşturuyor oynuyor falan. ama olmayan bişeyin peşinde koşması psikolojisini bozmaz mı diye sordu bi arkadaşım. aklıma takıldı. olabilir mi?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@zeynep58, her zaman yapmanız elbette uygun olmaz. Her şeyin fazlası zarardır derler fakat ben arada yapılmasını doğru buluyorum, neden diyeceksiniz? Ev içerisinde kediler çok fazla hareketsiz kalıyorlar ve tembellik söz konusu oluyor. Çok abartılmadığı sürece, hareket etmesi adına belirli aralıklarla yapılabilir.

Devamlı yaparsanız ve lazeri hiçbir zaman tutamayacağını düşünür, strese girer. Bu ihtimal çok yüksek oranda olabilir.

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediler avlanma ihtiyacı duyduğu için karşısında yakalayabileceği bir nesne olması gerekiyor sürekli lazerle oyun yapmak kedinin kendine olan güvenini kırabilir çok tavsiye edilen bir oyun değil açıkçası

sibel yılmaz

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediler yakalayamadığı oyuncaklarla oynatıldığında psikolojileri bozuluyor o yüzden oyuncakla da oynattığınızda mutlaka onun yakalamasına başarmasına izin vermeniz çok önemli.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer lazerle oynatacaksanız oyunu kurmalı fare gibi hareketli oyuncaklarla devam ettirmeniz gerekir. Lazeri yakalayamasa da daha büyük bir şeyi yakaladığı için onu tatmin edecektir. Ayriyeten lazerle oynatırken belli köşelere ödül maması bırakır ve oraya yönlendirirseniz avlanma içgüdüsünü tatmin etmiş olursunuz. Tek başına ve uzun süreli lazerle oynaması kesinlikle psikolojisini bozacaktır.

egekocaman

Hayvansever
Kedi Dostu
kediniz bir süre sonra avını yakalamak ister. lazer somut bir şey olmadığı için pek tavsiye etmiyorum.

Miyaannesi

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben peluş oyuncaklar ve püsküllü şeyleri tercih ediyorum. Ama lazer fikri de güzelmiş zararı olacağını sanmıyorum.