Kedimin kulağına ne olmuş olabilir?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

nazenin

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar merhaba, herkese iyi akşamlar. Bugün kedimin kulağında sanki sakız yapışmış ve tüyleri tutmuş gibi bir şeyler farkettim. Yani kulağında sertlik var sanki yapışmış gibi. Ama ne bir şeyin yapışması ne sakız yapışması mümkün değil. Depremden dolayı 4-5 gündür kendi evimizde kalmiyorduk, bugün girebildik ve yeni farkedebildim. Kedimle dışarıda durduk 9 saat falan ama başka kediyle teması olmadı. Daha önceden böyle bir sey farketmemistim. Ve o şeylerin olduğu yerlerdeki tüyler kopuyor.Yeni olduğunu düşünüyorum. Veterinere götüreceğim ama bilgi almak istedim.

Ekli dosyalar

• IMG_20201103_223240.png
    IMG_20201103_223240.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20201103_223254.png
    IMG_20201103_223254.png
    695.8 KB · Görüntüleme: 27

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle deprem için geçmiş olsun umarım bir kaybınız yoktur. Kediniz de belki streslenmiştir, bazen de dışarıdakileri gözlemlediğimde mevsim geçişlerinde kulak kısmında daha fazla tüy dökülüyor. Tabii siz yine de veterinere gidin bence eğer bir sıkıntısı varsa erkenden görülsün hem de içiniz rahat etsin.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Daha önce orada yara varsa kabuk kopmuş olabilir. Mantar gibi hastalıklar da meydana gelmiş olabilir ancak kesin bir şey söylemek mümkün değil.

nazenin

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için, çok şükür hiçbir kaybimiz yok ❤️ dün veteriner hekime götürdüm mantar olduğunu söyledi, erkenden farkettigimiz için ağırlaşmamis ve yayilmamis myco kill kullaniyoruz. Teşekkür ederim tekrardan 💚