Kedimin Kızgınlığıyla Alakalı Sorular

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

berkecitak

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba 3.5 Aylık bir British cinsinde erkek bir kedim var hayatımda ilk defa bir kediye bakıyorum kızgınlık zamanı ne zaman olur, kızgınlık zamanlarında ne gibi olaylarla karşılaşırım ne gibi önlemler almalıyım bu konular hakkında birisi beni bilgilendirirse çok mutlu olurum gerçekten :giggle:

Çözüm
Normalde 6 aylıkken olan bir durum , benim bir kedim 4 aylıkken oldu birisi 7 aylık hala olmadi.
En büyük belirti sürekli miyavlama, ilgi isteme , kapı ve pencere köşelerinde dolanma , yerde ters yuvarlanma, kuyruk hareketleri,
ve erkek kedilerde püskürtme. Yani evin bazı yerlerine işeme problemi.

Önlem olarak işedigi yerleri iyice temizlemek, bu dönemde evden kaçma durumu çok olduğu için kapı ve pencereleri aralık dahi bırakmamak ve en önemlisi çok miyavlarsa ona kızmamak tam tersi sevmek ilgi göstermek olduğunu unutmayın.

Çoğu kedi sahibi bu miyavlamalara dayanamayıp kedilerine ilaç verme , bağırma ve dövme gibi şeyler yapıyor
Lütfen yapmayın.

Kızgınlık sonrası veterinere gidip kisirlastirmaniz özellikle sağlık açısından...

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Normalde 6 aylıkken olan bir durum , benim bir kedim 4 aylıkken oldu birisi 7 aylık hala olmadi.
En büyük belirti sürekli miyavlama, ilgi isteme , kapı ve pencere köşelerinde dolanma , yerde ters yuvarlanma, kuyruk hareketleri,
ve erkek kedilerde püskürtme. Yani evin bazı yerlerine işeme problemi.

Önlem olarak işedigi yerleri iyice temizlemek, bu dönemde evden kaçma durumu çok olduğu için kapı ve pencereleri aralık dahi bırakmamak ve en önemlisi çok miyavlarsa ona kızmamak tam tersi sevmek ilgi göstermek olduğunu unutmayın.

Çoğu kedi sahibi bu miyavlamalara dayanamayıp kedilerine ilaç verme , bağırma ve dövme gibi şeyler yapıyor
Lütfen yapmayın.

Kızgınlık sonrası veterinere gidip kisirlastirmaniz özellikle sağlık açısından çok önemli. Yeterli olgunluga erişmiş olma durumuna veteriner karar verecektir.

Ve cins kedileri üretip satma gibi durumlara umarım karşısınızdır. Dip not olarak kedilerde aile ve annelik tatma durumu yoktur. Birkez anneliği babalığı tatsin durumu tamamen yanlış bir düşüncedir.

Konu basligi düzenlendi, biraz anlam farklılaşması yaratıyordu. :)
Iyi forumlar

Çözüm