Kedimin Kısırlaştırma Yarası

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

iremezgi

Hayvansever
Kedi Dostu
kedim 4 gün önce kısırlaştırıldı yarası bana anormal geldi cidden anormal mi yoksa ben mi evham yapıyorum
485263BA-BAAB-412A-A05D-F4BEE5E5DA0B.jpeg

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Anormal olduğunu söyleyemeyiz kısırlaştırma ameliyatı yaraları bu şekilde görünür genellikle. Dikişlerinin açılmaması için yüksek yerlere zıplamamasına ve koşmamasına özen gösterin. İltihaplanma, kanama gibi sorunlarla karşılaşırsanız mutlaka veteriner hekiminize haber verin.

iremezgi

Hayvansever
Kedi Dostu
yatağa çıkması bir problem olur mu çünkü bazen ben engel olmadan atlıyor yatağa ve bugün 4. gün oldu dikişleri sizce ne zaman iyileşir psikolojim çok bozuldu sabaha kadar başında beklemekten

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Valla çok anormal birşey gözükmüyor. Bendede yatağa zıplıyordu çok şükür dikişlerin ayrılması gibi bir problem yaşamadım. 15.gün oldu hala dikişleri çıkartılmadı ama şuan birtanesi keniliğinden düştü pazartesi alınıcak inşallah. Benim kedimin bu kadar geç iyileşmesinin sebebi yakalığa rağmen oraya ulaşması ve çok oynaması.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yatağınız çok yüksek değilse sorun olmaz, bu süreci daha rahat atlatmak için ona özel bir oda hazırlayıp iyileşene kadar orada tutmanızı öneririm. Hem sizin aklınız kedinizde kalmaz hem de kedinizin kendini yaralama riski azalır.

iremezgi

Hayvansever
Kedi Dostu
Valla çok anormal birşey gözükmüyor. Bendede yatağa zıplıyordu çok şükür dikişlerin ayrılması gibi bir problem yaşamadım. 15.gün oldu hala dikişleri çıkartılmadı ama şuan birtanesi keniliğinden düştü pazartesi alınıcak inşallah. Benim kedimin bu kadar geç iyileşmesinin sebebi yakalığa rağmen oraya ulaşması ve çok oynaması.
en büyük korkularımdan biri geç iyileşmesi çünkü eve hapsolmuş durumdayım hiçbir yere gidemiyorum bırakıpta

iremezgi

Hayvansever
Kedi Dostu
Yatağınız çok yüksek değilse sorun olmaz, bu süreci daha rahat atlatmak için ona özel bir oda hazırlayıp iyileşene kadar orada tutmanızı öneririm. Hem sizin aklınız kedinizde kalmaz hem de kedinizin kendini yaralama riski azalır.
teşekkür ederim birde yakalık yerine ameliyat kıyafeti hakkında ne düşünüyorsunuz
Umarım en yakın zamanda iyileşir.
umarım sizinkide

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
teşekkür ederim birde yakalık yerine ameliyat kıyafeti hakkında ne düşünüyorsunuz

umarım sizinkide
Teşekkür ederim. Ben birtane ameliyat giysisi aldım hiçbir işe yaramadı üstelik idrarını da kıyafete yapmış. Giysiyide nasıl olduysa çıkarmış. Benim kedim yaramaz olduğundan işe yaramadı ama belki sizde yarayabilir.

iremezgi

Hayvansever
Kedi Dostu
teşekkür ederim birde yakalık yerine ameliyat kıy

Teşekkür ederim. Ben birtane ameliyat giysisi aldım hiçbir işe yaramadı üstelik idrarını da kıyafete yapmış. Giysiyide nasıl olduysa çıkarmış. Benim kedim yaramaz olduğundan işe yaramadı ama belki sizde yarayabilir.
bende alacaktım ama veterinerim önermedi çıkarabileceğini söyledi sanırım yakalık daha güvenli

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer o bölgeyi devamlı yalıyorsa sadece o bölgeyi örtecek ve mutlaka hava almasına izin verecek eski bir kıyafet de üzerine giydirilebilir ama yakalık varsa çok gerekli bir şey değil. @yunuscelik in de dediği gibi hem kıyafeti çıkarabilir hem de üzerine idrar, dışkı bulaştırabilir.

iremezgi

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer o bölgeyi devamlı yalıyorsa sadece o bölgeyi örtecek ve mutlaka hava almasına izin verecek eski bir kıyafet de üzerine giydirilebilir ama yakalık varsa çok gerekli bir şey değil. @yunuscelik in de dediği gibi hem kıyafeti çıkarabilir hem de üzerine idrar, dışkı bulaştırabilir.
tamam çok teşekkür ederim

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Babaannem sağolsun ona çok güzel bir tane giysi ördü baya da işe yaradı 4-5 gün boyunca sorunsuzca yakalık takılı olmadan gezdi ama dişleri ve patileriyle düğmelerini parçaladı sonunda yine yakalığını geri taktım.

Nonnik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu da bizimkinin yarası. Bugün 9. Gün. Yakalık takmışlardı. Narkozun etkisinden çıkar çıkmaz fırlatıp attı. 5 6 günde yara üzeri plasteri söküldü. Eczaneden plaster alıp yapıştırdım. Üzerine de eski tişörtlerden elbise diktik. Elbisesiyle geziyor tüm gün. Dikişlerin düşmesini bekliyoruz.

Dikiş hekimine göre değişiyor bizimki güzel dikmiş gibi geldi bana. Dikiş üzeri kuruysa, üzerinde morluk veya akıntı yoksa sıkıntı yok.

Ekli dosyalar

• 9A21B36A-1013-48C2-98E4-49FB8B4E0F15.jpeg
    9A21B36A-1013-48C2-98E4-49FB8B4E0F15.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 27