Kedimin kısırlaştırma ameliyatı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Duru tuana

Hayvansever
Kopek Dostu
Kedim bugün kısırlaştırma ameliyatı oldu eve geldiğinde kafasında boyunluk veya sargısı yoktu şu anda durmadan yarasını yalıyor bu normal midir?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle kedinizin ameliyatından dolayı geçmiş olsun, kendisini yalaması sıkıntı olabilir, yara daha fazla açılabilir.

Duru tuana

Hayvansever
Kopek Dostu
Teşekkürler bunu önlemek için ne yapabiliriz

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Veteriner hekiminzden yakalık isteyebilirsiniz. Şimdilik yarasını yalamasını önleyecek şekilde kıyafet giydirmenizi öneririm, devamlı kıyafet giydirmeniz yaranın hava almasını engelleyeceğinden düzenli kullanmanızı önermiyorum. En iyi sonucu yakalıkla alırsınız.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Daha önce yine forumda bir üyenin kedisi ameliyattan sonra yalaya yalaya orasını açmış ve iyileşme süreci bayağı uzamıştı, Gülce hanımın dediği yöntem (yakalık) kesinlikle çözüm diyebiliriz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Mevlut bey yazmıştı sanırım yalama durumu nedeniyle çok zorluk çeken kötüleşen hastası vardı

Başlık şart diyor herkes.

Kedisever2707

Hayvansever
Kedi Dostu
Ameliyattan sonra 1 hafta düzenli iğne olması lazım zaten iğne için götürdüğünüzde bu durum hakkında bilgi almanız daha iyi olur. Benim kedim erkek ameliyattan sonra hiç sorun yaşamadı 5 günde toparlandı. Boyunluk falan kullanmamız gerekmedi. Daha sonra dikişkerini kendisi yalayarak düşürdü.

Duru tuana

Hayvansever
Kopek Dostu
Çok teşekkürler bugün tuvaletini ishal şekilde yapmaya başlafı veterinerle konuşmam gerekir mi yoksa aldığı ilaçlardan dolayı normal bir durum mu

Kedisever2707

Hayvansever
Kedi Dostu
İshal gibi olması daha iyi tuvaletini yaparken dikişleri zorlanmamış olur benim kedim de öyleydi hatta düzenli yaş mama verdik ameliyattan sonra tuvaleti katılaşmasın diye.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kısırlaştırma sonrası ishal, halsizlik gözlemlenebiliyor ancak siz yine de veteriner hekiminizi bilgilendirin. Bu şekilde bir problem olması durumunda sorun çok daha hızlı çözüme kavuşacaktır.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İshal gibi olması daha iyi tuvaletini yaparken dikişleri zorlanmamış olur benim kedim de öyleydi hatta düzenli yaş mama verdik ameliyattan sonra tuvaleti katılaşmasın diye.
Yaş mama doğrudan dışkının katılaşmamasını sağlamaz, mamanın içeriği sebebiyle dışkıda yumuşamaya veya ishale sebep olmuş olabilir.

Kedisever2707

Hayvansever
Kedi Dostu
Yaş mama doğrudan dışkının katılaşmamasını sağlamaz, mamanın içeriği sebebiyle dışkıda yumuşamaya veya ishale sebep olmuş olabilir.
Kısırlaştırma için tominin özel yaş mamasını kullandık veteriner önerisiyle sadece kuru mama yemesi dışkının sertleşmesine neden olur dikişler için iyi olmaz dedi 2 hafta tomi kısır kediler için olan yaş mamayı kullandık.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evet, uygun miktarda yaş mama kullanılması doğru olur ama okuyanların yanlış anlamaması için düzelttim. :)