Kedimin karnında yumrular var

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Vancat

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba 7 8 aylik disi bir van kedim var. Yaklaşık 1 aylik hamile. 2 hafta önce kaburgasindan itibaren alt alta bir suru yumru oluştu ceviz büyüklüğünde. En büyükleri kaburgasinin oradakiler aşağıya doğru daha küçük yumrular var. Giderek büyüyorlar. Sorun su ki bu yumrular meme basinda degiller. Daha cok iki meme başı arasında kalıyorlar diye tarif edebilirim. Zaten meme başları daha yeni kızarıyor etrafi falan hep tüylü hala. Hamilelik atlatan tecrübeli biri varsa hamilelikte memeler bu sekilde mi büyüyor? Araştırdığım kadarıyla once kizarma sonra şişme olduğunu gördüm ve sisen yer tam meme başları. Bizimkinde oyle degil. Bu arada kedimin yemesi icmesi neşesi değişmedi hastalık olduğunu düşünmüyorum zaten dokununca cani da acımıyor ama bu durum normal mi sizce hastalıktan şüphelenmeli miyim? Bir tek mamasını değiştirmiştik yanlis mama göndermişler yesin bu seferlik dedim hamile kedi mamasi degil. Fikir vermesi açısından bir fotoğraf ekliyorum. Yumru yeri ve meme başı fotoğrafta gorunuyor. Bu sadece biri. Kusura bakmayın cok uzattım simdiden tesekkurler.

Ekli dosyalar

• 20220211_164902.jpg
    20220211_164902.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 18

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
6 aylık kediyi hamile bıraktıgınız için ne desem boş size. yazık günah yani. para için mi yapıyorsunuz yoksa dikkatsizliğinizden mi bilemedim ama büyük vicdansızlık. bebek o daha.

Forumlarda tedavi aramak yerine Veterinere götürmeyi deneseniz keşke.

Vücudunda yumru / beze cıkıyorsa ve bu aşı bölgelerinde değil ise vücudu birşeye tepki veriyor demektir.