Kedimin kaka sorunu hakkında

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

SpaceMonkey

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, 6 aylık tekir cinsi bir kedi sahibiyim. 3 ay önce kedimi sahiplendiğimde mantar ve ağız enfeksiyonu sorunu vardı, bunları tedaviyle çözdük. Şimdi ki problemim; kedimin kakasını yaparken farkında olmaması. İdrarını yaparken kumuna gidip yapıyor, o konuda bir problem yok ama kakasını yaparken farkında bile değilmiş gibi yürürken yapıyor. Defalarca gözlemleyip kumuna götürdüm ama hiç anlamıyor. En fazla üstünü kapatıp çıkıyor ama yine kakasını yaparken kumuna gitmiyor. Bunun bir çözümü var mı yardımcı olursanız çok sevinirim?

Çözüm
Benzer bir problemi yaşadım, ancak bende tam teşhis konulmadan geçti.
Veteriner 2 konuyu düşündü
Ilki Kedimin arka bacaklari sinirsel felç geçirmişti ama bana geldiğinde iyiydi , bu nedenle bacakları kasma durumu ya da dışkılarken ıkınma ittirme durumu yoktu bu nedenle kaka öncesi ya da sonrası başladığını bittiğini fark etmiyor etrafa kaçırıyordu.

Ancak genel olarak kalın bağırsak probleminden kaynaklı oluyor, sanırım ic parazit ya da kalın bağırsaktaki bir sorun buna sebep oluyor.

En doğru yorumu veteriner yapar çünkü fark etmeden dışkılama konusu birşeylerin sonucu ya da habercisi olabilir.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kaslarını tutamıyor olabilir. Bunun için bir veteriner hekime götürmenizi öneririm altında yatan basit bir problem olmayabilir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Benzer bir problemi yaşadım, ancak bende tam teşhis konulmadan geçti.
Veteriner 2 konuyu düşündü
Ilki Kedimin arka bacaklari sinirsel felç geçirmişti ama bana geldiğinde iyiydi , bu nedenle bacakları kasma durumu ya da dışkılarken ıkınma ittirme durumu yoktu bu nedenle kaka öncesi ya da sonrası başladığını bittiğini fark etmiyor etrafa kaçırıyordu.

Ancak genel olarak kalın bağırsak probleminden kaynaklı oluyor, sanırım ic parazit ya da kalın bağırsaktaki bir sorun buna sebep oluyor.

En doğru yorumu veteriner yapar çünkü fark etmeden dışkılama konusu birşeylerin sonucu ya da habercisi olabilir.

Çözüm