Kedimin ishali devam ediyor.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar 26 Ekim'de konu açmıştım kedim ishal diye. O gün veterinere götürdüm. Bağırsaklarının çok çalıştığını, üşüttüğünü söylediler. 6 Gün boyunca antibiyotik iğneye götürdüm. Yavrum günde 2-3 iğne yedi en son iğne vurulacağında çok zorluk çıkardı.
Tedavisinin son günlerinde ishali ilk güne göre çok çok iyi durumdaydı ama hala daha tam olarak normale dönmemişti. Bir tane bağırsak düzenleyici verdi ve dün veterinere gitmediğimiz ilk gündü ishali boyunca. Bugün yine ishal şekilde yaptı. Tedaviden önceki zamanında yaptığı şekilde. Hatta kumuna yetişemedi, yere yaptı.
Sizce bağırsak üşütmesi dışında altında başka bir neden yatıyor olabilir mi ve ishaline ne iyi gelir? Haşlanmış patates verdim bugün daha bir değişiklik göremedim. Ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Probiyotik takviyesini ihmal etmemenizi öneririm. Mamasında değişiklik yapmış mıydınız?

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Probiyotik takviyesi 1 günlüğüne bir mama verdi, onu kullandık. Tedavi sürecinde de 3-4 gün kullanmıştı. Mamasında hiçbir değişiklik yapmadık.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tekrar veterinere götürüp sorununuzun geçmediğini söylerseniz farklı bir yol izleyebilirler. Eğer bir sonuç alamazsanız farklı bir veteriner hekime götürmek de iyi olabilir. İshali hastalık kaynaklı olduğu için pek fazla öneride bulunamıyorum.
Yine de yoğurt suyu vermenizi tavsiye ederim, ishalini geçirmese bile probiyotik bakımından zengindir.

selcanb

Hayvansever
Kedi Dostu
Birkaç gündür sadece mama ve az miktarda ılık yoğurt veriyorum. Bugün dışkısı daha katıydı hatta tedavi sürecinde olduğundan daha katı. Sanırım yavaş yavaş geçiyor. Eğer yine geçmezse farklı veterinere gideceğim. Önerilerin için teşekkür ederim :)