Kedimin İshal Sorunu Hakkında Yardım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

arjiness

Hayvansever
Kedi Dostu
Arjin ben. 4 Aralık'ta bir yavru sahiplendim. Tavuk alerjisi olduğunu düşündü veteriner, ben de belki bir umut burada bunu yaşayan birileri varsa yardımcı olur diye düşündüm. İshali vardı ama sabah kakası normalse akşam ishal yapıyordu sürekli değişiyordu. Veteriner tavuklu mamayı bırakırdı, et vermeye başladık. 3 gündür ishali yoktu tam düzeldi derken bugün öğren yine ishal yaptı. Sabahki kakası normaldi hem de... Ne yapacağım bilmiyorum gerçekten.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Mama ne kullanıyorsunuz? Mamanın dışında ekstra bir şey veriyor musunuz? Bir de ne kadarlık kediniz?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Geçmiş olsun ve aramıza hoş geldiniz, konunuzu daha açıklayıcı bir başlıkla uygun kategoriye taşıdım. Bu konuda deneyimli arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır🙏🏻

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Veteriner test yaptı mı? bu tür şeylerde düşünce ile hareket edilmez.

başka bir etkin madde de dokunuyor olabilir, iç parazit rahatsızlığı olabilir vs.

arjiness

Hayvansever
Kedi Dostu
Mama ne kullanıyorsunuz? Mamanın dışında ekstra bir şey veriyor musunuz? Bir de ne kadarlık kediniz?
Spectrum diye bir mama kullanıyorduk ama 4 gündür arka arkaya kırmızı et yedi. Şimdi Trendline'nın kuzu etli mamasına başlayacağım. Ekstra bir şey vermedik hiç. İç dış parazit yapıldı

Son düzenleme:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Spectrum diye bir mama kullanıyorduk ama 4 gündür arka arkaya kırmızı et yedi. Şimdi Trendline'nın kuzu etli mamasına başlayacağım. Ekstra bir şey vermedik hiç. İç dış parazit yapıldı

Merhaba tekrardan. İç parazit yapılmış olsa bile yeterli gelmiyor cogu zaman. Ben kendi kedime 2 kere iç parazit hapı içirttim veterinerde. Dışkısından ücretsiz kontrol ettiler. Belirttiğinize benzer bir dışkı problemim vardı.

En olarak bütçenizi bilmiyorum ancak trendline mama gerçekten kötü bir mama. Sağlıklı bir hayvanı bile hasta yapabilecek kategoride oldugunu düşünüyorum. Eğer bütçenizi belirten bir konu acarsanız uygun tavsiyeler verebiliriz.
Sık mama ve beslenme şekli değişikliği de isal yapar ayrıca.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Spectrum da Trendline da tercih edilmemesi gereken mamalardandır. Trendline'a kesinlikle başlamayın derim ishali daha kötü olabilir.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@arjiness, etten yeterli besini alamadigi için de olabilir. Mama kategorimize bakarak mamaların içeriklerine ulaşabilirsiniz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Brit Care'den pişman olmayacağınızı düşünüyorum. Hassas kediler için olan ürününü kullanırsanız memnun kalabilirsiniz. Alerjik kedi sahibi çoğu kişiler bu markadan memnun kalıyor. :) İshali içinse mutlaka birden fazla veteriner hekim görüşü alın derim. İshalin altında yatan farklı bir hastalık olabilir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Test yapmadığı için veteriner degistirmenizde de fayda var bence.