Kedimin İç/Dış parazit aşısı hakkında

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

denizeffy

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, siteye yeni katıldım, Daha önceden aynı soru sorulduysa kusura bakmayın lütfen. Bugün kedimin ilk iç-dış parazit tedavisini yaptırdım. Ortalama bir fiyat ödedim ve sanırım her 3 ayda bir yaptırmam gerekiyormuş, Ben de bu ilaçları kendim uygulayayım diye düşündüm çünkü daha ucuza geliyor. Dış parazit için olan damlalara baktım ve fiyat gayet uygun geldi fakat iç parazit için ilaç bulamadım. İç-dış olarak bir arada satılan ürünler varsa öneri yapabilir misiniz? Eğer yoksa da sadece iç parazit için ilaç markaları önermenizi rica ederim. Çok teşekkürler şimdiden.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle hoş geldiniz sitemize, başlığı düzenledim :) konu hakkında arkadaşlar size yardımcı olacaklardır

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedinize ilaç kullanmadan önce bu konu hakkında gerekli bilgiye sahip olmalısınız. Bahsettiğiniz damlalar yanlış yapılması hâlinde zehirlenmelere yol açabilir. Kedinizin bünyesine uygun olmayacak ancak herhangi bir kişiden tavsiyeyle aldığınız bir ürün kedinizde alerjik semptomlara yol açabilir. Hayvanlarda bilinçsiz ilaç kullanımının insanlarda bilinçsiz antibiyotik, ilaç kullanımından hiçbir farkı yoktur. Eğer size bu konuda bilgi verebilecek biri varsa o kişi yalnızca veteriner hekim olmalıdır. Damla kullanmak istediğinizi belirtirseniz veterineriniz size gerekli ilacı verecektir. İç parazit içinse genellikle hap tercih edilir. Gerekli hapı da yine bir veteriner kliniğinden temin edebilirsiniz. Sitede ilaç tavsiye edilmesine kesinlikle izin vermediğimden konuyu yorumlara kapatıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...